خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

سجادی آمد سیاست باز هم تغییر نکرد/ ژیمناستیک همچنان در لیست سیاه وزارت‌خانه!

سجادی آمد سیاست باز هم تغییر نکرد/ ژیمناستیک همچنان در لیست سیاه وزارت‌خانه!

فدراسیون ژیمناستیک همچنان در لیست سیاه وزارت ورزش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سیاست قهری برخی از مسئولان وزارت ورزش با فدراسیون ژیمناستیک همچنان ادامه دارد و این موضوع را می‌توان در حذف رشته ژیمناستیک از رقابت‌های استعدادهای برتر کشور مشاهده کرد. در حالی که در شرایطی عادی باید این رشته جزو رشته‌های اصلی رقابت‌های استعدادهای برتر قلمداد کرد؛ اما نه نتها اینگونه نشد که این رشته مادر و البته پرمدال که در چند سال اخیر مدال‌های باارزشی را در رقابت‌های قهرمانی آسیا و همینطور جام‌های جهانی کسب کرده و حتی در المپیک جوانان هم برای اولین بار صاحب مدال شد مورد بی مهری وزارت ورزش قرار گرفته است.

در حال حاضر وزارت ورزش به خاطر برخی تصمیمات اشتباه که در کمیسیون تطبیق مدیریت وزارت ورزش صورت گرفت به شدت تحت فشار است و این درحالیست که جامعه ژیمناستیک کشور از وزیر جدید ورزش توقع دارند هر چه زودتر نگاه قهری وزارت ورزش نسبت به فدراسیون ژیمناتسیک به پایان برسد.

باید دید با توجه به تغییر و تحولاتی که در معاونت‌های مختلف وزارت ورزش در روزهای آینده می‌شود فدراسیون ژیمناتسیک از لیست سیاه وزارت ورزش خارج می‌شود یا خیر؛ لیست سیاهی که اگر وجود نداشت شاید ژیمناستیک ایران می‌توانست برای اولین بار صاحب سهمیه المپیک شود.

اتفاق عجیب‌تر اینکه کلیه درخواست‌های فدراسیون ژیمناستیک برای اعزام تیم‌های ملی به مسابقات بین‌المللی در شورای برون‌مرزی در حال خاک خوردن است و بلاتکلیف باقی مانده‌است. از طرف دیگر از بودجه ۵ میلیاردی این فدراسیون هم از ابتدای سال جاری تنها ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه وزارت ورزش نتوانست از طریق رد صلاحیت مدیریتی، زهرا اینچه درگاهی را از فدراسیون ژیمناستیک حذف کند تلاش می‌کند مسیرهای دیگری را در این خصوص در پیش بگیرد. گفته شده که برخی از مسئولان سابق فدراسیون ژیمناستیک اقدام به ارائه اطلاعات اشتباه به وزیر ورزش کرده‌اند و به همین خاطر انتظار می‌رود سجادی در وهله اول صدای جامعه ۲۷۰ هزارنفری ژیمناستیک را بشنود و اجازه ندهد این رشته تحت تاثیر تصمیمات شخصی عده‌ای قرار بگیرد و اینکه از فدراسیون‌های موفق که مورد بی‌مهری‌های زیادی قرار گرفته‌اند حمایت کند.

۲۵۶ ۲۵۱

منبع : خبرآنلاین