خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

وزیر نیرو نسبت به قطعی برق در فصول سال چاره‌اندیشی کند

وزیر نیرو نسبت به قطعی برق در فصول سال چاره‌اندیشی کند

ایرنا نوشت: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو خواست نسبت به تعیین تکلیف قطعی برق به ویژه در فصول مختلف سال چاره اندیشی دقیقی انجام دهد.

«جعفر قادری» در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر نیرو گفت: در پروژه انتقال آب از خلیج فارس، سرمایه‌ گذار اعلام آمادگی کرد ولی دوباره برای این موضوع فراخوان داده شده که بی‌معنی است و سرمایه گذار نمی‌داند چه کاری انجام دهد.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: با شرایط فعلی امکان افزایش تولید و حل مشکلات قطعی برق نیست و در فصول مختلف شاهد قطعی برق خواهیم بود و بهتر است وزیر نیرو در این باره اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه امکان مدیریت انرژی با استفاده از سوآپ آب و سایر روش‌ها وجود دارد، تصریح کرد: وزارت نیرو در این باره تصمیم گیری لازم را اتخاذ کند.

قادری در تذکر دیگری به مسوولان سازمان برنامه و بودجه با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات محرومیت زدایی و نابسامانی در این موضوع گفت: شورای توسعه و برنامه ریزی استان‌ها مسوولیت توزیع اعتبارات محرومیت زدایی را دارد، اما به نظر می‌رسد در ساختار فعلی این شورا خلع ید شده و اعتبارات به شکل درستی توزیع نمی‌شود.

وی همچنین از رییس جمهوری خواست با توجه به نزدیکی ایام آغاز سال تحصیلی هر چه سریعتر نسبت به معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اقدام کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس در تذکر به وزیر راه و شهرسازی خواستار تعیین تکلیف واگذاری قطعه ۸ آزادراه شیراز – اصفهان و تسریع در عملیات احداث این آزادراه شد.

قادری همچنین در تذکری به هیات رییسه مجلس و با استناد به ماده ۱۴۰ آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس آیین نامه هیات رییسه موظف است طرح‌ها را حداکثر در همان جلسه یا پس از دو روز اعلام وصول کند، اما چرا برخی از طرح‌ها ماههاست، توسط هیات رییسه اعلام وصول نمی‌شود و لازم است هیات رییسه درباره این موضوع تعیین تکلیف کرده و به قانون عمل کند.

2323

منبع : خبرآنلاین