خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

امیر نصیرزاده:مدیران از «خود شیفتگی» دوری کنند/ تحول گرایی ضروری است

امیر نصیرزاده:مدیران از «خود شیفتگی» دوری کنند/ تحول گرایی ضروری است

مهر نوشت: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: مدیران باید از خودشیفتگی و خودبسندگی دوری کنند و علاوه براین باید کیفیت کار را هم به صورت مداوم افزایش دهند

امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در یازدهمین جشنواره مالک اشتر، با بیان اینکه هدف از اشراف، نظارت بر عملکرد مدیران است، اظهار داشت: یکی از عناصر اثرگذار یک مجموعه و جامعه مدیریت صحیح است که باعث به فرجام سعادت رسیدن سازمان می‌شود و برای اینکه بار سنگین مدیریت و مسئولیتی که بر عهده مدیران است به سر منزل مقصود برسد باید مدیران آمادگی روحی داشته باشند.

وی افزود: منظور از آمادگی روحی در اینجا توسل جستن به خداوند و نیایش، ذکر، تقوا و ترس از مواخذه الهی است و پیامبر اکرم (ص) در خصوص مدیریت می‌فرماید، اگر دستگاه مدیریت سالم و صالح باشد خطاهای متن جامعه قابل اغماض است، اما اگر مدیر از رأس صلاح و سلامت و تقوا و عدل دور باشد حتی اگر صلاحی وجود داشته باشد آن صلاح نمی‌تواند سازمان را به سر منزل مقصود برساند.

امیر نصیرزاده با اشاره به ویژگی‌های مدیر صالح گفت: برای ایجاد یک مدیریت صالح و سالم چند اصل نیاز است اولین اصل همان آمادگی روحی و دومین اصل، رفتار مدیران است که باید از خودشیفتگی و خودبسندگی دوری کنند؛ گام سوم اهمیت دادن به بحث نظارت‌ها و دیگری تحول گرایی است که یک مدیر باید کیفیت کار را به صورت مداوم افزایش داده و در کار خود همیشه اعتدال را نگه دارد و رفتار مدیریتی او بر اساس احکام الهی باشد تا هم خداوند از او راضی وخشنود باشد و هم جامعه سالم و صالح بر اساس قوانین اسلامی داشته باشیم.

امیر نصیرزاده:مدیران از «خود شیفتگی» دوری کنند/ تحول گرایی ضروری است

حجت الاسلام سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش نیز در این مراسم با اشاره به آیه اول سوره حجرات، گفت: در این آیه خداوند تقدم جستن از رهبر جامعه اسلامی را به شدت نهی کرده است، زیرا کسی که در کارهایش از خدا و پیامبر پیشی می‌گیرد، در مدیریت نظام اسلامی خلل وارد می‌کند و جامعه را به هرج ومرج می‌کشاند و در حقیقت نظام قانون گذاری را بازیچه تمایلات خود قرار می‌دهد.

وی افزود: عمل به این آیه، جلوی بسیاری از خطاها را می‌گیرد، زیرا گاهی خواسته مردم، پیروی انسان از حدس و تخمین یا میل به ابتکار و نوآوری و یا قضاوت عجولانه و یا گمان آزاد اندیشی، انسان را وادار به گفتن، نوشتن و یا گرفتن تصمیماتی می‌کند که ناخودآگاه از خواسته خدا و رسول جلو می‌افتد. همان گونه که گروهی به گمان عبادت، قاطعیت و زهد و ساده زیستی، از خدا و رسول پیشی گرفتند.

حجت الاسلام قاضی اظهار کرد: پذیرش و عمل به آن دسته از آداب و عادات و رسوم اجتماعی و یا مقررات و قوانین بشری که ریشه در قرآن و حدیث ندارد و برخاسته از عقل و فطرت نیست، نوعی پیش افتادن از خدا و رسول است.

وی با بیان اینکه مالک اشتر یکی از انسان‌های با بصیرت دنیای اسلام بود، گفت: مقام معظم رهبری نام‌گذاری جشنواره به نام جناب مالک‌اشتر از فرماندهان و یاران امیرالمومنین علی (ع) را آموزنده توصیف و فرمودند: مالک‌اشتر در «بصیرت و شناخت صراط مستقیم»، «عزم راسخ»، «احساس مسئولیت و آمادگی برای مجاهدت»، «شجاعت و قدرت فرماندهی» و در عین حال در «معنویت، عبادت، تقوی و تواضع» برجسته و الگوست و فرماندهان نیروهای مسلح باید بیش از دیگران، این حالات و روحیات عالی را در خود تقویت کنند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در ادامه خاطر نشان کرد: طبق بیانات گوهر بار رهبر معظم انقلاب و همچنین به منظور پیشبرد اهداف سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با توجه به شرایطی که وجود دارد باید با قدرت در این مسیر حرکت کنیم و برای حراست از انقلاب و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی از مالک اشتر این یار بزرگ حضرت علی (ع) سرمشق و الگو بگیریم.

۲۳۲۱۹

منبع : خبرآنلاین