خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

تیم مجیدی مقابل الهلال از پیش بازنده بود

تیم مجیدی مقابل الهلال از پیش بازنده بود

محسن یوسفی کاپیتان اسبق استقلال تهران معتقد است این تیم قبلا هم با داشتن مشکلات فعلی قهرمان شده و می تواند در لیگ به موفقیت برسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محسن یوسفی کاپیتان استقلال بود. او 5 فصل برای این تیم بازی کرد و جزو خوب‌های استقلال بود. محسن بعد از شکست این تیم مقابل الهلال تحلیل خود را از بازی دارد و به حرف های وریا هم واکنش نشان می‌دهد.

محسن قبل از بازی این ذهنیت وجود داشت که استقلال به الهلال می‌بازد. چنین طرز فکری در بازی و نتیجه‌ای که حاصل شد، چقدر نقش داشت؟

دقیقا همینطور است. ذهنیت‌ها این بود که استقلال بازنده است مگر اینکه موقعیت‌های الهلال گل نشود یا یکی دو توپ به تیر بزنند و ما روی ضد حمله به یک گل برسیم و بازی را ببندیم و برنده شویم. منتهی وقتی بازی شروع شد همه گفتیم ای وای، چرا از قبول خودمان را بازنده این مسابقه می‌دانستیم؟ به نظر من اگر از پیش بازنده به زمین نمی‌رفتیم و ذهنیت برد را داشتیم، صد در صد برنده از زمین خارج می‌شدیم.

استقلال مگر تیم کم تجربه‌ای است که تحت تاثیر قرار بگیرد؟

متاسفانه از من پیشکسوت تا هوادار و مدیریت گرفته تا بازیکنان، با روحیه بازنده سر وقت این بازی رفتند. استقلال تیم خوب و با تجربه‌ای است ولی قبول کنید این ذهنیت‌ها اثر می‌گذارد. به نظر من الهلال چیز خاصی در بازی نشان نداد. استقلال بیشتر زمان‌های بازی برتر بود. موقعیت خطرناک هم داشت. به نظرم ما فقط روحیه برد نداشتیم، همین.

چرا فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم نتوانست ذهنیت بازیکنان را تغییر دهد؟

نمی توان فرهاد مجیدی را مقصر دانست. الهلال خریدهای ترسناکی قبل از بازی داشت. بازیکنی که از پورتو آمد، مورد توجه تیم‌های بزرگ آسیا بود. مانور زیاد روی خریدهای گران الهلال، واقعا روی ذهنیت بازیکن مقابل تاثیر می‌گذارد. از سویی استقلال نتوانست بازیکنان آس ملی را بخرد. درست است سه بازیکن جدیدش در لیست بودند ولی دقایق کمی به آنها بازی رسید. از طرفی فرهاد هم نمی خواست بگوید این بازی را می برند، تا مبادا در صورت شکست تحت فشار قرار بگیرد. کلا استقلال از پیش بازنده بود. فرهاد را هم نمی توان مقصر دانست. به نظرم کل مجموعه مقصر باخت بودند. شما به وضعیت مدیریت نگاه کنید. الان یک سال است هواداران می گویند مددی را نمی خواهند و باید عوض شود. استقلال که سالی دو سه تا مدیر عوض می کرد، چه اشکالی داشت به خاطر دل هوادار مددی هم برکنار می شد؟ ببینید در یک سال گذشته باشگاه چقدر حاشیه داشته. در کل به نظرم اگر فرهاد نبود استقلال اوضاع بدتری مقابل الهلال داشت منتهی او کمک کرد تیم با وضعیت متعادلی به بازی برسد.

وریا دیروز پستی منتشر کرد که هواداران نا امید شدند. او گفت با این رویه استقلال قهرمان نمی شود. تحلیل شما هم همین است؟ چون پیروز قربانی هم گفته با این وضعیت استقلال بعید است قهرمان لیگ شود.

در بحث آسیا من به وریا حق می دهم. برای موفقیت در آنجا نیاز به پول بیشتر، امکانات بهتر و شرایط روحی متفاوت تر است. الهلال مقابل استقلال نان بازی خوبش را که نخورد، آنها نان آرامش خود را خوردند. اعتماد به نفس داشتند و بردند. الهلال مثل استقلال دغدغه مالی و امکانات ندارد. من در آسیا به استقلالی ها حق می دهم ولی در لیگ حق نمی‌دهم.

چرا؟

کدام تیم در لیگ ما شرایط عادی دارد؟! فقط سپاهان شرایط عادی داشته و دارد. استقلال چه در زمان ما و چه حتی قبل‌تر، مشکلات این شکلی داشته. من خودم بعد از 10 سال پولم را نصفه و نیمه از باشگاه گرفتم. اینکه بگوئیم مشکل هست و در داخل قهرمان نمی شویم، برای من قابل قبول نیست. استقلال با همین مشکلات و حتی مشکلات بزرگتر در گذشته قهرمان لیگ شده است. اگر تیم این حرف را تکرار کند به نظرم از دید هوادار ضعف کادر و بازیکنان و مدیریت به حساب می آید.

257 251

منبع : خبرآنلاین