خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

بیانیه مجلس در حمایت از رزمایش فاتحان خیبر در مرزهای شمال غرب کشور

بیانیه مجلس در حمایت از رزمایش فاتحان خیبر در مرزهای شمال غرب کشور

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از رزمایش فاتحان خیبر در مرزهای شمال غرب کشور حمایت کردند.

روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیانیه مذکور را به شرح زیر قرائت کرد:

هر گونه تغییرات ژئوپلتیک منطقه و تغییر در مرزهای کشورهای همسایه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و ما در مقابل هر اقدام بیگانگان کوتاه نخواهیم آمد. همچنین کوتاه شدن خاک هیچ کشوری برای تحرکات رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابیم. رزمایش فاتحان خیبر در جداره مرزی ارس پیام‌آور صلح و اقتدار منطقه و هشدار به رژیم صهیونیستی است.

رابطه ما با مردم و کشورهای همسایه از جمله مردم مسلمان و کشور برادر جمهوری آذربایجان دیرینه و پایدار است. اختلاف افکنی‌های دشمنان و القائات جعلی رژیم جعلی اسرائیل این وحدت و برادری را نخواهد گسست. مردم ایران هرگز در مقابل تعرض به امنیت منطقه و مصالح کشور کوتاه نخواهد آمد. جمهوری اسلامی ایران، برادری و حسن همجواری با کشورهای همسایه از جمله با جمهوری آذربایجان را بارها به اثبات رسانده است.اظهارات تفرقه افکنانه و فتنه انگیز عده‌ای برخلاف حسن همجواری است و انتظار این است که آذربایجان هرچه زودتر با فتنه‌انگیزی‌ها مخالفت نموده و با رفتارهای تفرقه‌افکنانه مقابله کنند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از رزمایش صلح و فاتحان خیبر از وزارت امور خارجه می‌خواهیم که هشدار و تذکر نمایندگان به دولت‌های بازیگر در حوزه قفقاز را اعلام کنند.

23215

منبع : خبرآنلاین