خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

تسنیم نوشت: نماینده نجف‌آباد در مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز خانه ملت گفت: برخلاف اظهارنظر برخی نمایندگان مجلس، در این نشست مصوبه‌ای مبنی بر اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان برای اجرایی کردن لایحه رتبه‌بندی نداشتیم.

«ابوالفضل ابوترابی» نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز (یکشنبه 9 آبان) که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان امور اسخدامی برگزار شد، گفت: مباحث مطرح شده در نشست غیرعلنی صبح امروز بیشتر پیرامون طرح‌های افزایش حقوق، مالی و بودجه‌ای بود.

وی با بیان اینکه بحث‌های مطرح شده در این نشست در حد کلیات بود و وارد مصادیق نشدیم و صرفاً موضوع هماهنگی مجلس و دولت برای نهایی کردن بودجه 1401 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ابوترابی درباره لایحه رتبه‌بندی معلمان و میزان اعتبارات اختصاص یافته برای اجرایی کردن این لایحه گفت: بحث اعتبارات 25 هزار میلیاردی برای اجرای طرح که از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شده صرفاً در حد پیشنهاد است و چنین چیزی در صحن مصوب نشد و در این رابطه مقرر شد با ارجاع لایحه رتبه‌بندی به کمیسیون آموزش و برگزاری جلسه مشترک این کمیسیون با رئیس سازمان برنامه و بودجه، براساس آیین‌نامه اقدام کنند.

اظهارات ابوترابی مبنی بر عدم وجود مصوبه برای اختصاص اعتبار 25 هزار میلیاردی برای اجرای لایحه رتبه‌بندی در شرایطی است که رئیس کمیسیون آموزش از موافقت ضمنی «مسعود میرکاظمی» رئیس سازمان برنامه و بودجه با اجرای رتبه‌بندی تا سقف 25 هزار میلیارد تومان خبر داده است.

۲۳۲۱۹

منبع : خبرآنلاین