خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

حذف بخشی از معلمان از طرح رتبه‌بندی در کمیسیون آموزش مجلس

حذف بخشی از معلمان از طرح رتبه‌بندی در کمیسیون آموزش مجلس

فارس نوشت: سخنگوی کمیسیون آموزش از اعمال اصلاحات لایحه رتبه بندی معلمان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: «آموزشیار معلم» از ابتدای این لایحه و با رای نمایندگان مجلس حذف شد.

رضا حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه 9 آبان) این کمیسیون آموزش اظهار داشت: در جلسه امروز این کمیسیون و براساس ضرب الاجلی که رئیس مجلس برای بازنگری در لایحه رتبه بندی تعیین کرد، کمیسیون آموزش بلافاصله وارد اصلاح مواد 4 به بعد این لایحه شد و 3 ماده از این لایحه را مورد بررسی کارشناسی قرار داد.

وی افزود: بر این اساس ماده 4 لایحه رتبه بندی که براساس آن معلمان در بدو ورود لزوماً «آموزشیار معلم» تعیین می شدند، حذف شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: ماده 5 این لایحه نیز با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید. در این ماده فرآیند رتبه بندی برای کلیه معلمان در استخدام آموزش و پرورش تعیین می شود و براساس آن دولت مکلف است آیین نامه اجرایی این قانون را تا پایان سال 1400 تدوین کند.

حاجی پور گفت: همچنین پیشنهاداتی درخصوص ماده 6 لایحه رتبه بندی وجود داشت که در این خصوص مباحث کارشناسی در کمیسیون مطرح و ادامه بررسی ها به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

23231

منبع : خبرآنلاین