خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

واکنش کمیته ملی المپیک به ادعای عجیب آرش میراسماعیلی

واکنش کمیته ملی المپیک به ادعای عجیب آرش میراسماعیلی

ایسنا نوشت:دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت:« ادعای رئیس فدراسیون جودو مایه تاسف است و مکاتبه انجام شده بر اساس درخواست کتبی خود این فدراسیون بوده است. »

کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، ادعای آرش میر اسماعیلی برای مکاتبه ملتمسانه کمیته ملی المپیک با فدراسیون جهانی، بدون هماهنگی با او را کرد و گفت: «ادعای رئیس فدراسیون جودو مایه تاسف است و مکاتبه انجام شده بر اساس درخواست کتبی خود این فدراسیون بوده است .»
او مکاتبه کمیته ملی المپیک برا برای رفع تعلیق دانست و گفت: اظهارات و ادعای مطرح شده مایه تعجب و تاسف است. تمام تلاش های لازم از سوی کمیته ملی المپیک با کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون جهانی جودو و دادگاه حکمیت ورزش برای لغو تعلیق صورت گرفته است و ادامه هم خواهد داشت. در همین راستا آقای سجادی و داورزنی برای دفاع و حمایت از رشته جودو و رفع تعلیق در جلسه دادگاه شرکت شدند.
او ادامه داد: هیچ اقدام ناهماهنگی تاکنون در صورت نگرفته است اما متاسفانه فدراسیون جودو رسماً و بدون هماهنگی با کمیته ملی المپیک اقدامات خودسرانه زیادی انجام داده است از جمله ارتباط تلفنی با فدراسیون جهانی جودو که کمیته ملی المپیک از کم و کیف آن بی اطلاع است.
دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به مکاتبه انجام شده تاکید کرد: مکاتبه انجام شده بر اساس درخواست کتبی فدراسیون جودو انجام شد . در این زمینه با توجه به خواست فدراسیون جودو، مکاتبه ای با کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون جهانی جودو انجام شد و روال کار بر این است که کمیته ملی المپیک مکاتبه ای را با کمیته بین‌المللی المپیک انجام می‌دهد رونوشت آن را به فدراسیون جهانی مربوطه نیز ارسال می‌کند. کمیته ملی المپیک حمایت حداکثری از جودو را در دستور کار خود قرار داده است و تلاش های لازم را انجام داده و تلاش ها بازهم ادامه خواهد داشت. مکاتبه انجام شده نیز هوشمندانه و از موضع عزت و صرفا در دفاع از ورزشکاران جودو ایران بود در این مکاتبه به مباحث حقوقی اشاره نشده است و صرفا جنبه حمایتی از جودوی ایران دارد.
سعیدی در پاسخ به این پرسش که یعنی مکاتبه بر اساس درخواست فدراسیون جودوی ایران انجام شده است تصریح کرد: دقیقاً به همین صورت است.
251256

منبع : خبرآنلاین