خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

بهانه جویی بی مورد از اقدام سپاه در برابر نفت دزدی آمریکا نکنید

بهانه جویی بی مورد از اقدام سپاه در برابر نفت دزدی آمریکا نکنید

مهر نوشت:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام سپاه پاسداران در برابر سرقت نفت آمریکایی‌ها جهت دفاع از منافع ایران بود و انتقاد اصلاح‌طلبان از این کار، بهانه‌جویی است.

عباس گلرو با اشاره به اظهارات برخی از اصلاح طلبان مبنی بر اینکه پس از توقیف نفتکش متخلف در دریای عمان، نیروهای سپاه به جای درگیری با دزدان دریایی آمریکایی، باید از طریق مذاکره این مشکل را حل می‌کردند، اظهار داشت: اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر سرقت نفت آمریکایی‌ها قابل تحسین است و از این اقدام شجاعانه و به موقع آنان تشکر می‌کنیم.

وی بیان کرد: اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دفاع از منافع ایران بود و تحلیل برخی از افراد مبنی بر اینکه در برهه زمانی فعلی ما نباید از منابع کشور دفاع می‌کردیم، درست نیست.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: هر زمانی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به منافع ملی ما تجاوز می‌کنند، باید به سرعت با آنان برخورد شود.

سپاه از منافع ملی دفاع کرد/ اصلاح‌طلبان بهانه‌جویی نکنند

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عملیات نیروی دریایی آمریکا برای سرقت نفت ایران نشان دهنده تجاوزگری آمریکایی‌ها بود و آنان نفتکش ما را گرفته بودند و در حال دزدی بودند. بنابراین نباید برخی از افراد اینگونه تحلیل کنند که در آن مقطع، شرایط برای آزاد کردن نفتکش کشورمان خوب بوده است یا خیر.

گلرو تاکید کرد: آمریکایی‌ها منافع ایران را مورد تعرض قرار دادند و کاملا طبیعی است که ما باید از خودمان دفاع می‌کردیم. لازم است همواره اینگونه باشیم و هرگز نباید اجازه تجاوز را به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دهیم.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهترین نحو ممکن در برابر تجاوز آمریکایی‌ها واکنش نشان داد. این اقدام برای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و مقابله با تجاوزگری دشمنان بود و اگر این اقدام را انجام نمی‌دادند، ما دیگر در خلیج فارس هیچ اقتداری نداشتیم و منافع اقتصادی و امنیتی کشورمان هم به خطر می‌افتاد.

وی تصریح کرد: لذا این ادعا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نباید در مقابل دزدی آمریکایی‌ها اینگونه واکنش نشان می‌داد و باید مشکل را با مذاکره حل می‌کرد، به هیچ وجه درست نیست و صرفا یک بهانه‌جویی بی مورد است.

217

منبع : خبرآنلاین