خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

پیشنهاد قالیباف برای برگزاری نشست های هسته ای در مجلس/ مجلس از جایگاه نظارتی اش استفاده کند

پیشنهاد قالیباف برای برگزاری نشست های هسته ای در مجلس/ مجلس از جایگاه نظارتی اش استفاده کند

ایسنا نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون با رییس مجلس گفت که در این جلسه قالیباف بیان کرد که انسجام و وحدت و هماهنگی بین قوای سه گانه فرصت استثنایی برای حل معضلات اساسی کشور است و باید از آن استفاده کرد.

محمود عباس زاده مشکینی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با آقای قالیباف رئیس مجلس برگزار شد. اعضای کمیسیون نکته نظرات خود را ارائه کرده و رئیس مجلس نیز تحلیلی درباره شرایط کشور و منطقه ارائه کرد.

به گفته وی در این جلسه مباحثی‌ همچون تحول در ساختار مجلس و لوازم آن ، طرح های مهم و ناظر بر اولویت های کشور و نیاز های مردم و راهکارهای به ثمر رسیدن سریع این طرح ها مطرح شد.

عباس زاده افزود: آقای قالیباف گفت که انسجام و وحدت و هماهنگی بین قوای سه گانه که در شرایط فعلی وجود دارد، یک فرصت استثنایی برای حل معضلات اساسی کشور است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: همچنین رییس مجلس فرصت ها را دو نوع پرریسک و کم ریسک تقسیم کرده و توضیح داد: عقلانیت مدیریتی ایجاب می کند این فرصت‌ها را به موقع تشخیص داده و متناسب با نوع فرصت از آن استفاده کنیم. رئیس مجلس از برخی کم ‌دقتی‌ها در اجرای برخی مصوبات مجلس از جمله تعدادی از تبصره های بودجه ۱۴۰۰ انتقاد کرد و از کمیسیونهای تخصصی خواست که در قبال اینگونه رفتارها از جایگاه نظارتی مجلس به شایستگی استفاده کنند و از مجریان امر به موقع توضیح بخواهند.

عباس زاده اضافه کرد: آقای قالیباف پیشنهاد کرد که پیرامون دستورکارهای اولویت دار و مهم کمیسیون از جمله مسئله هسته ای نشست های مجزای دیگری برگزار شود.

وی در پایان گفت: جلال زاده رئیس کمیسیون نیز ضمن جمع بندی مباحث و مصوبات جلسه بر پیگیری مصوبات کمیسیون در بعد قانونگذاری و نظارت تاکید داشت و به ارتباط مستمر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با هیات رئیسه و رئیس مجلس اشاره کرد.

۲۳۲۱۹

منبع : خبرآنلاین