خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

نماینده مجلس از کاهش هراس مردم به بیماری کووید 19 هشدار داد

نماینده مجلس از کاهش هراس مردم به بیماری کووید 19 هشدار داد

فارس نوشت:نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت که مسئولین نظام سلامت و ستاد ملی مقابله با کرونا باید نهایت دقت را در افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی و رصد آن در جامعه داشته باشند و هشدارهای لازم را به مردم پیش از آغاز پیک ششم بدهند.

سیدمحمد پاک‌مهر نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: وقتی یک بیماری مزمن و در 2 سال اخیر مقابله با آن هم طولانی شد جدیت مردم برای رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود:‌ نمی‌توانیم بگوییم که کل مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی خسته شده‌اند چرا که بحث حفظ جان مطرح است اما جدیت، انگیزه و پشتکاری که پیش‌تر مردم برای مقابل با کرونا داشته و واهمه‌ای که مردم از کووید 19 داشتند خدشه وارد شده و مردم نسبت به آن رفتارهای عادی دارند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متأسفانه در چند ماه اخیر در جامعه دیدگاه «نه» به واکسن بروز کرده است که این تفکر در اذهان مردم اینگونه تسری یافته که گویا بیماری کووید 19 راه پیشگیری ندارد و واکسن هم تأثیری ندارد.

کاهش هراس مردم از بیماری کووید 19/ ستاد کرونا مانع عادی انگاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود

پاک‌مهر افزود: افرادی که در زمره مروجین «نه» به واکسن هستند خودشان یا بیشتر از دیگران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و یا در حد و اندازه میانگین جامعه رفتار می‌کنند.

وی عنوان کرد:‌ رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، سبک زندگی در شرایط کرونا، تحصیل و آموزش در شرایط کرونا، انجام ورزش در شرایط کرونا، نحوه بازگشایی مغازه‌ها، رفت و آمدهای خانگی در دوران بیماری کووید 19 از مسائلی است که باید به طور جدی به آن توجه کرد چرا که عادی انگاری ممکن است که مشکلات زیادی را ایجاد کرده و خسارات زیادی را به جامعه وارد کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: مسئولین نظام سلامت و ستاد ملی مقابله با کرونا باید نهایت دقت را در رعایت پروتکل های بهداشتی و رصد آن در جامعه داشته باشند و هشدارهای لازم را به موقع به مردم بدهند.

23216

منبع : خبرآنلاین