خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

آیت الله شبیری زنجانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: اگر همه به وظایفشان عمل کنند، شرایط تغییر می‌کند

آیت الله شبیری زنجانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: اگر همه به وظایفشان عمل کنند، شرایط تغییر می‌کند

شفقنا نوشت:رئیس جمهور در ادامه برنامه های دومین روز سفر خود به قم شامگاه جمعه با حضور در بیت آیت الله العظمی شبیری زنجانی، با این مرجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد

حضرت آیت الله شبیری زنجانی در دیدار رئیس جمهور اخلاص در عمل را لازمه عنایت خداوند متعال و اولیاء الهی دانسته و فرمودند: بشر از اشتباه مصون نیست و فقط افراد معدود و مشخصی دارای عصمت هستند و لذا برای مصون ماندن از اشتباه نیازمند اخلاص و توسل هستیم.
این مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به درخواست حجت الاسلام رئیسی برای ارائه رهنمود فرمودند: ما اهل فن نیستیم که درباره جرح و تعدیل مسائل نظر بدهیم. کاری که از دست بنده ساخته است دعا برای رفع مشکلات کشور است. مسئولان هم تلاش کنند که اقداماتشان خالصانه باشد و ارتباط خود را با اولیاء الهی قطع نکنند. اخلاص نتیجه مثبت دارد.
حضرت آیت الله شبیری تغییر شرایط در زندگی فردی و اجتماعی را منوط به اراده افراد دانسته و تصریح کردند: خداوند در قرآن می‌فرماید « إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ». در جامعه وقتی مشکلات رفع می شود که همه به وظایف خود عمل کنند.
این مرجع تقلید شیعیان دعا برای مسئولان خدمتگزار و رفع مشکلات را وظیفه همگانی خواندند و افزودند: دعا برای مسئولان خدمتگزار دعای برای شخص نیست. بلکه دعا برای حل مشکلات و دعا برای عموم است.

رئیس جمهور در این دیدار نسبت به حل مشکلات کشور ابراز امیدواری کرد و گفت: تلاش کردیم کاری را انجام ندهیم که سبب افزایش نقدینگی شود چرا که افزایش نقدینگی سبب تورم می شود. وضعیت این سه ماه نشان می دهد که سیر نزولی تورم دارد شروع می شود.
وی افزود: ما شرایط را بر فرض ادامه تحریم ها دنبال می کنیم اما برای خنثی سازی تحریم ها نیز ستادی را ترتیب داده ایم.

۶۴۶۴

منبع : خبرآنلاین