خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

انتقاد محسن هاشمی از تهاجم افراطی ها به آیت الله رفسنجانی و بسیاری از دیگر شخصیت ها

انتقاد محسن هاشمی از تهاجم افراطی ها به آیت الله رفسنجانی و بسیاری از دیگر شخصیت ها

جماران نوشت : محسن هاشمی گفت : افراط در اقتصاد باعث خصولتی شدن بخش زیادی از اقتصاد کشور ما شده و یا افراط در فرهنگ باعث شده مخاطبین ماهواره ها شده و یا حتی افراط در سیاست خارجی باعث شده بعضی ها تحریم را هم نعمت می دانند.

مراسم پنجمین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، جمعی از مسئولین لشکری و کشور و خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم امام خمینی(س) در حال برگزاری است.

محسن هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در این مراسم، گفت: امسال پنجمین سالروز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را که در غروب 19 دی ماه سال 1395 رخ داد، با ایام فاطمیه مصادف شد و بهتر دیدیم با توجه به ارادتی که ایشان به حضرت فاطمه داشتند مراسم امسال را در سالروز شهادت این بزرگوار بگیریم و با بازگشت اجساد 150 تن از شهدای گمنام مصادف شد که یاد آنها را هم گرامی می داریم و البته در ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی هستیم که یاد این بزرگوار را هم گرامی می داریم.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: به خاطر دارم که حضرت آیت الله هاشمی هرگاه می خواستند یادی از حضرت زهرا کنند در سخنرانی ها قبل از مستمعین خودشان اشک از چشمشان جاری می شد و این ارادت باعث شد در سفری که سال 1387 به مکه داشتند بتوانند از فدک بازدید کنند؛ این توفیق بزرگی برای ایشان است. خود من هم متولد دهه فاطمیه هستم و نام من را هم به خاطر ارادت به حضرت فاطمه(س) «محسن» گذاشتند.

انتقاد محسن هاشمی از تهاجم افراطی ها به آیت الله رفسنجانی و بسیاری از دیگر شخصیت ها

وی اظهار داشت: ایشان در جلسه ای فرمودند که من در جوانی که به فکر مبارزه برای حل مشکلات مردم بودیم موضوع اصلی را مبارزه با استعمار و استبداد دانستیم و بر همین اساس روزهایی که سربازی بودند کتاب فلسطین را ترجمه کردند و بعد هم در سال 46 کتاب امیرکبیر را نوشتند. بعد از انقلاب که پیروزی اتفاق افتاده بود، احساس کردیم مشکل بنیادین دیگری هست که مانع می شود مردم به شأنی دارند برسند و آن موقع بود که صحبت از افراط کردند.

محسن هاشمی تأکید کرد: استعمار و استبداد یک ظهور مشخص دارد و مردم به راحتی مبارزه می کنند ولی افراط یک موضوع ذهنی و مبارزه با آن سخت است. انجام چنین مبارزه ای برنامه ریزی دقیق می خواهد. ایشان هم از شخصیت هایی است که مورد تهاجم افراط قرار گرفت. در هر صورت ایشان مورد تهاجم افراطی ها قرار گرفت و متأسفانه با شخصیت های زیادی در کشور ما چنین برخوردی شده است.

وی گفت:طبیعی است که در مقابل افراط میانه روی است و اگر بخواهیم انقلاب را حفظ کنیم راهی جز بازگشت به اعتدال و میانه روی نداریم و هرچه این بازگشت دیرتر اتفاق بیفتد هزینه آن بیشتر خواهد شد.

آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی شناخت عمیقی از هم داشتند

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی شناخت عمیقی از هم داشتند و از رشادت ها و شجاعت های همراه با منطق سردار سلیمانی نام برده اند. سردار سلیمانی هم بعد از رحلت آیت الله هاشمی گفت که شاید با برکت ترین عمر را آقای هاشمی داشت و در همه موضوعات انقلاب نقش داشت. امیدواریم که راه تفکر هاشمی، عقلانیت، میانه روی و واقع گرایی، که مهمتر از زندگی عادی برای او بود ادامه پیدا کند و مردم از این شرایط دشوار معیشتی رها شوند و به آرامش برسند.

بیشتر بخوانید :

روایت محسن هاشمی از یک غافلگیری انتخاباتی / آیت الله هاشمی چرا و چگونه ردصلاحیت شد؟

ببینید | اعتراف وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد: در انتخابات ۹۲، به شورای نگهبان گفتم به مصلحت است که هاشمی رد صلاحیت شود

هاشمی،خاتمی،احمدی نژاد و روحانی اپوزیسیون نظام هستند؟

یک فعال سیاسی: آقای هاشمی حرف‌های ناگفته زیادی را با ما داشت/13نفر از افراد در خبرگان اصلا این امتحان را ندادند

خاطرات مرحوم هاشمی از حاج قاسم سلیمانی به روایت محسن هاشمی

2121

منبع : خبرآنلاین