دانستنی های طرح لایه باز فتوشاپ

حتما تا به حال شده که بخواهید تغییراتی را روی عکسی که گرفته‌اید اعمال کنید. از ویژگی‌های طبیعی عکس خوشتان نیامده و حال می‌خواهید به دلخواه خودتان تغییرش دهید. حتی شاید خواسته باشید لوگو، موشن یا متنی را با تصویرهای درون آن ویرایش کنید. همگی این کارها را می‌تواند با فتوشاپ انجام دهید.

نرم افزاری که مادر تمام نرم افزارهای ادیت و ویرایش است. چه در زمینه عکس و فیلم و چه در زمینه متن و انواع طرح‌های گرافیکی، فتوشاپ حرفی برای گفتن دارد. حال اگر سرعت برایتان اهمیت دارد می‌توانید از طرح لایه باز فتوشاپ استفاده کنید. این طرح‌ها در تنوع و سهولت استفاده بسیار کاربردی هستند که در این مقاله با آن ها آشنا می شوید.

کمی از فتوشاپ بگوییم

یکی از نرم افزار‌های صاحب‌نام که توسط شرکت ادوبی به بازار وارد شد، فتوشاپ است. نرم افزاری که پیش از نرم افزارهای تدوین و ادیت نظیر افترافکت و پریمیر طراحی و ساخته شده بود. این نرم افزار تمام کارهای طراحی، ساخت و ویرایش را انجام می‌دهد.

فرقی ندارد که در چه دسته شغلی فعالیت می‌کنید. چه یک عکاس باشید چه یک معمار قطعا یک بار را به سراغ این نرم افزار رفته‌اید. ویژگی‌های فتوشاپ از سهولت کار با آن گرفته تا سرعت و کیفیت خروجی باعث می‌ شود تا افراد زیادی آن را برای کار انتخاب کنند.

ویژگی‌های بصری در یک محتوا اعم از ویدئو، متن، تصویر و حتی طرح‌های گرافیکی به کمک فتوشاپ می‌توانند تغییر کنند. در واقع می‌توان هر سطح از آن‌ها را به سطحی بالاتر ارتقا داد. همچنین یک ویژگی مهم این نرم افزار ارائه خروجی PSD است. این خروجی را می‌توانید در تمام نرم افزارهای ادیت و تدوین دیگر از ایلوستریتور تا این دیزاین و افترافکت باز کنید.

طرح لایه باز فتوشاپ چیست؟

از آنجا که اغلب افراد طراح و ادیتور علاقه زیادی به انجام کارها به صورت شخصی دارند، متخصصان حوزه فتوشاپ تصمیم گرفتند کار آن‌ها را راحت کنند. به این صورت که با ساخت فایل‌هایی آماده و قابل ویرایش، طرح‌هایی به نام لایه باز ایجاد کردند.

طرح‌های لایه باز مطابق نام خود لایه‌های مختلفی دارند که برخلاف فایل‌های شخصی، قفل نیستند. به سبب این باز بودن می‌توان در هر لایه تغییرات دلخواه را اعمال کرد.

طرح لایه باز فتوشاپ با فرمت PSD در هر جای اینترنت که بگردید وجود دارد. می‌توانید در سایت سیجی کوک نیز بهترین آن‌ها را ببینید. این طرح‌ها قابلیت دارند که پس از خروجی گرفتن در سایر نرم افزارهای ادیت و تدوین ایمپورت شوند.

طرح‌های لایه باز به‌دلیل داشتن قابلیت ویرایش در هر لایه می‌توانند برای هر شخص دیگری ارسال شوند. به این ترتیب او نیز می‌تواند تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال کند. با رد و بدل کردن این فایل‌ها و اعمال تغییرات در نهایت، راحت‌تر به جمع‌بندی و نظر نهایی خواهید رسید.

کاربرد طرح های لایه باز در فتوشاپ

همانطور که قبلا گفته شد، طرح لایه باز فتوشاپ یک فایل کامل از لایه‌هایی قابل ویرایش است. برای طراحانی که می‌ خواهند در ابتدا نظر کارفرمای خود را بدانند، این طرح‌ها بسیار کاربردی هستند. با ارسال این طرح‌ها به عنوان پروژه آماده می‌توانند با تغییرات دلخواه کارفرما آشنا شوند. از او بخواهد اصلاحات دلخواه خود را روی طرح اعمال کند و در نهایت با توجه به نظر او کار را تمام کنند.

طرح‌های لایه باز در بسیاری از کارهای فتوشاپی به کار می‌روند. از طراحی لوگو گرفته تا ادیت‌های ساده و موشن‌های متنی به کار می‌آیند. با به کار گرفتن طرح‌های لایه باز، یک فتوشاپ کار نیاز به صرف وقت زیاد روی طرح‌های اولیه و ایجاد لایه‌ و رستری‌های جدید ندارند.

مزایای استفاده از طرح لایه باز برای فتوشاپ

استفاده از طرح‌ های لایه باز مزایای زیادی برای فتوشاپ کاران دارد. مهمترین آن‌ها سادگی نسبت به سایر نرم افزارهای ادیت است. این موضوع باعث می‌شود تا علاقه مندان تازه کار بتوانند راحت‌تر فتوشاپ یاد بگیرند. علاوه بر این طرح لایه باز برای دانشجویان و دانش آموزان که ممکن است بارها نیاز به ویرایش طرح خود داشته باشند، بسیار مناسب است.

  • بالا بردن سرعت کار
  • کم‌هزینه‌تر بودن خرید فایل لایه باز نسبت به بیرون دادن کار
  • ایجاد تغییرات دلخواه بدون نگرانی از پاک شدن تغییرات قبلی
  • توانایی مشارکت با کارفرما در ایجاد تغییرات

به کمک این طرح‌ های آماده فتوشاپ می‌توانید در هر لایه افکت، فیلتر و حتی ترکیباتی از تغییرات را اعمال کنید. مهمترین مزیت این طرح‌ ها تنوع بالا در آن‌ها است. از آنجا که قشرهای مختلف برای کار با فتوشاپ از این طرح‌ها استفاده می‌ کنند، باید تنوع کافی داشته باشند. به طور مثال می‌توانید برای دانلود طرح لایه باز مذهبی وارد سایت سیجی کوک شوید. تنوع را فقط در این موضوع خواهید دید. برای موضوعات دیگر از طرح‌های تجاری و لوگو برند گرفته تا موشن‌ها و طرح‌های انیمیشنی را در این سایت خواهید یافت.

طرح لایه باز مذهبی - تصویر 2

روش کار با طرح لایه باز فتوشاپی

طرح‌های لایه باز فتوشاپ ایده‌هایی بسیار مناسب برای کارهای تبلیغاتی هستند. تراکت، کارت ویزیت، بنر و لوگو‌ها مهمترین کاربردهای این پروژه‌ها هستنند. طراح با آماده کردن فایل لایه باز آن را برای چاپخانه ارسال می‌کند. چاپخانه‌ها به‌راحتی با باز کردن این فایل‌ها می‌توانند رنگ و ابعاد را با توجه به دستگاه‌های چاپ خود تصحیح کنند.

برای این کار کافی است به سراغ دانلود طرح لایه باز فتوشاپ در سایت سیجی کوک بروید. پس از ذخیره فایل می‌‌توانید به سادگی آن را داخل نرم افزار وارد کنید. آن قدر ساده که حتی با درگ کردن نیز امکان پذیر است.

پس از باز کردن فایل می‌توانید لایه‌ها را ببینید. هر تغییری که دوست دارید در لایه‌ها ایجاد کنید. نگران برگرداندن تغییرات نباشید. در هر زمان که بخواهید می‌توانید تغییرات را به حالت اول برگردانید. در نهایت کافی است با کیفیت دلخواه از پروژه خود خروجی بگیرید.

جمع بندی

حال که با فتوشاپ و طرح‌های لایه باز آن آشنا شدید، می‌دانید که چه وقتی نیاز است از آن‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید پروژه ادیتی را شروع کنید. اگر می‌خواهید یک طرح اولیه از تراکت و بنر تبلیغاتی بزنید، همین الان یک طرح لایه باز فتوشاپ دانلود کنید. با مزایای زیاد این طرح‌ها دیگر نگران خرابکاری‌های آماتوری نخواهید بود.

منبع

ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه