بودجه بندی کنکور

یک داوطلب کنکوری باید از تمام عوامل موفقیت و هر آنچه که سبب آسانتر طی شدن مسیر کنکور می شود اطلاع داشته باشد. و آن ها را در برنامه ریزی روزانه خود استفاده نماید.

برنامه ریزی مهم ترین اصل و رکن موفقیت می باشد که عوامل زیادی در آن دخیل می باشد. یکی از این عوامل اطلاع از بودجه بندی است.

بودجه بندی کنکور 1404 این امکان را در اختیار داوطلبین کنکوری قرار می دهد تا یک برنامه ریزی مناسب انجام دهند. و مطابق با بودجه بندی زمان مطالعه هر مبحث را تعیین کنند.

بودجه بندی کنکور یعنی تعداد سوالاتی که از هر درس و مبحث در کنکور سراسری مطرح خواهد شد.

هر درس با توجه به رشته بودجه بندی مربوط به خود را دارا است که در ادامه به آن پرداخته می شود.

بودجه بندی کنکور تجربی

رشته تجربی پر متقاضی ترین رشته کنکور سراسری می باشد. هر ساله دانش آموزان زیادی برای قبولی در این رشته به رقابت با هم می پردازند.

مجموع سوالات کنکور تجربی 155 سوال است که در سه دفترچه سوال در اختیار داوطلبین آزمون قرار می گیرد. و فرصت پاسخگویی به سوالات 180 دقیقه می باشد.

دفترچه شماره 1 کنکور تجربی شامل 45 سوال زیست شناسی با 45 دقیقه زمان پاسخگویی است.

در دفترچه شماره 2 کنکور تجربی داوطلبین باید به 30 سوال و 35 سوال شیمی پاسخ بدهند که زمان پاسخگویی به سوالات این دو درس 75 دقیقه می باشد.

و در پایان داوطلبین کنکور تجربی در دفترچه شماره 3 باید به 30 سوال ریاضی و 15 سوال زمین شناسی پاسخ دهند که مهلت پاسخگویی به این تعداد سوال 60 دقیقه است.

متقاضیان استفاده از سهمیه بهیاری باید به 30 سوال از دفترچه چهارم پاسخ دهند که 20 دقیقه فرصت پاسخگویی دارد.

بودجه بندی کنکور ریاضی

رشته ریاضی از جمله رشته های سخت می باشد که دانش آموزان نیاز به یک برنامه ریزی اصولی دارند. و براسای بودجه بندی منتشر شده هیچ مبحثی قابل حذف نمی باشد.

داوطلبین کنکور ریاضی دو دفترچه سوال دریافت می کنند که در مجموع شامل 105 سوال و 145 دقیقه زمان برای پاسخگویی می باشند.

در دفترچه شماره 1 کنکور ریاضی متقاضیان باید به مجموع سوالات درس ریاضی پاسخ دهند که شامل 40 سوال با 70 دقیقه زمان پاسخگویی است.

و داوطلبین رشته ریاضی در دفترچه شماره 2 به 35 سوال فیزیک و 30 سوال درس شیمی در 75 دقیقه پاسخ می دهند.

بودجه بندی کنکور انسانی

رشته انسانی دومین رشته پر متقاضی در بین داوطلبین کنکور می باشد. منابع کنکور رشته انسانی دروس تخصصی سه مقطع دهم، یازدهم و دوازدهم هستند. برای رشته انسانی دو دفترچه سوال وجود دارد که در مجموع 160 تست را در برمی گیرد. و زمان پاسخگویی به تست ها 160 دقیقه است.

دفترچه شماره 1 کنکور رشته انسانی شامل سوالات دروس زیر می باشد.

20 سوال از درس ریاضی انسانی با 20 دقیقه زمان پاسخگویی

30 سوال از دروس علوم و فنون یا همان ادبیات تخصصی با 30 دقیقه فرصت پاسخگویی

و در مرحله آخر 15 سوال درس روانشناسی و 15 سوال از درس جامعه شناسی موجود می باشد که در کل 25 دقیقه زمان پاسخگویی برای این سوالات وجود دارد.

پس در مجموع دفترچه شماره 1 کنکور انسانی شامل 80 سوال با 75 دقیقه زمان پاسخگویی وجود دارد.

و در دفترچه شماره 2 کنکور رشته انسانی سوالات دروس زیر وجود دارند.

اولین درس دفترچه شماره 2 درس عربی تخصصی است که شامل 20 سوال با 20 دقیقه زمان پاسخگویی وجود دارد.

سوالات درس تاریخ و جغرافیا به صورت مشترکاً 25 تست با 20 دقیقه زمان پاسخگویی می باشند. همچنین 20 سوال از فلسفه و منطق مطرح که 20 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارند.

و 15 سوال از درس اقتصاد مطرح می شود که 15 دقیقه زمان پاسخگویی دارد.

سازمان سنجش برای داوطلبین علوم و معارف اسلامی نیز یک دفترچه سوم ارائه می دهد.

بودجه بندی کنکور هنر

رشته ی هنر شامل 1 دفترچه سوال در کنکور سراسری می باشد. در این دفترچه 100 سوال از سه درس تخصصی مطرح می شود که دانش آموزان 115 دقیقه فرصت برای پاسخگویی به سوالات را دارند.

تعداد سوالات هر درس کنکور هنر به شرح زیر می باشد.

درک عمومی هنر 50 سوال

درک عمومی ریاضی و فیزیک 30 سوال

خلاقیت تصویری و تجسمی 20 سوال

بودجه بندی کنکور زبان

 داوطلبین کنکور زبان در جلسه آزمون یک دفترچه سوال دریافت می کنند. این داوطلبین باید در 105 دقیقه به 70 سوال زبان پاسخ بدهند.

که هر مبحث زبان دارای تعداد مشخصی سوال می باشد. که به شرح زیر می باشد.

بودجه بندی کنکور زبان - تصویر 3

واژگان 15 سوال

گرامر 10 سوال

کاربرد زبان 10

ترتیب واژه 5

کلوز تست 10

ریدینگ 20

بهترین منابع کنکور 1404

داوطلبین کنکوری برای آنکه بتوانند در آزمونی با این ظرافت و دقت موفق شوند، نیاز به استفاده از منابع مناسب و اصولی دارند.

در سال های اخیر به دلیل شلوغی و تعداد زیاد دانش آموزان در کلاس های درس، شاهد افت یادگیری دانش آموزان در مدرسه بوده ایم. همچنین هزینه های بالا کلاس و رفت و آمد در آموزشگاه ها دانش آموزان و خانواده ها را از تلاش برای موفقیت و آینده خسته می کرد. از طرف دیگر زمان، طلایی ترین گزینه ای است که یک دانش آموزان در اختیار دارد.

با این اوصاف کلاس های آنلاین جایگزین کلاس های و آموزش های حضوری شد. موسسه کلاسینو در سال های اخیر به عنوان برترین موسسه آموزشی آنلاین شناخته شده است که دانش آموزان و داوطلبان کنکوری زیادی در کلاس ها شرکت و به نتیجه مورد نظر خود دست یافته اند.

کلاس های کلاسینو ویژه دانش آموزان از ابتدایی تا کنکور به صورت آنلاین می باشد.

دوره های جامع مرداد کلاسینو ویژه دانش آموزان دهم، یازدهم، دوازدهم و کنکوری می باشد. که اساتید کلاسینو در این دوره به مرور و جمع بندی مباحث به همراه تدریس مباحث جدید می پردازند.

همچنین کلاسینو علاوه بر کلاس های آموزشی به برگزاری دوره های نکته و تست، جمع بندی، مرور، همایش، اردوی نوروزی و ... می پردازد. که دانش آموزان با توجه به پایه و سطح آموزشی خود می توانند دوره ی مد نظر را انتخاب کنند.

نکته و تست کلاسینو - تصویر 2

ویژگی کلاس های کلاسینو

مهم ترین ویژگی کلاس های کلاسینو که باعث صرفه جویی در زمان می شود، برگزاری کلاس های به صورت آنلاین می باشد. البته دانش آموزانی که به هر دلیلی نتوانند به صورت آنلاین در کلاس ها حضور یابند، می توانند از آفلاین کلاس ها استفاده نمایند. جلسات هر کلاس به صورت آفلاین تا یک سال تحصیلی بر پنل کاربری دانش آموز قرار دارد.

نگرانی اکثر خانواده ها از این جهت است که آیا دانش آموزان می توانند مشکلات درسی را با استاد مطرح کنند؟ و یا چگونه متوجه پیشرفت دانش آموز خود شویم؟

کلاسینو زمانی را برای رفع اشکال دانش آموزان قرار داده است. دانش آموز و داوطلب می تواند سوال خود را از استاد پرسیده و جواب آن را دریافت کند. همچنین اول هر کلاس، دانش آموز تکلیف خواسته شده جلسه قبل را مطرح و در آزمون شرکت کنند. تعدادی از اساتید به دانش آموزانی که تکلیف ارسال نمی کنند یا در آزمون شرکت نمی کنند اجازه ورود به کلاس را نمی دهند.

و دیگر ویژگی کلاسینو که بسیار مورد توجه خانواده ها قرار گرفته است، هزینه های مناسب و به صرفه می باشد. کلاسینو از شروع کلاس ها تخفیفات پلکانی قرار می دهد که دانش آموز خرید خود را با تخفیف استثنایی انجام دهند. کد تخفیف به صورت اختصاصی برای هر دانش آموز ارسال می شود.

 

ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه