انتخابی هوشمندانه برای کسب و کار شما: هاست سرور اختصاصی یا سرور مجازی؟

برای اینکه بتوانید تفاوت هاست سرور اختصاصی و سرور مجازی را درک کنید و قادر باشید به بهترین انتخاب برای کسب‌وکار خود برسید، ابتدا بهتر است با مفهوم این 2 سرور، همچنین مزیت‌های سرور مجازی خارج آشنا شوید.

پس درصورتی‌که به‌جز موارد گفته شده، می‌خواهید دررابطه‌با هاست وردپرس اطلاعاتی کسب کنید و مفهوم هاست لینوکس را تفهیم شوید، تا آخر این مطلب همراه ما بمانید.

با مفهوم سرور مجازی یا VPS آشنا شوید!

هر کجا که صحبت از VPS به‌میان آمد، بدانید که بهترین کار، خرید سرور مجازی خارج است. چراکه سرورهای خارجی، دارای آپ‌تایم بالا، امنیت و سرعت خوبی هستند و به‌راحتی می‌توانند نیاز کسب‌وکار شما را پاسخ دهند.

سرورهای مجازی، در واقع یک وب سرور هستند که منابع خود را به‌صورت مجازی با دیگر سرورها به اشتراک می‌گذارند. بنابراین، درصورتی‌که قصد دارید برای پیش‌برد اهداف بیزینس خود، یک VPS بخرید، بدانید که قرار نیست منابع یک سیستم، تمام‌وکمال در اختیار شما قرار بگیرد.

شاید فکر کنید که این یک عیب است و امکان دارد که چنین فضای اشتراکی، برای کسب‌وکار شما مناسب نباشد. اما اجازه دهید تا کمی در مورد مزیت‌های خرید VPS خارج با شما صحبت کنیم.

خرید سرور مجازی چه مزیت هایی برای صاحبان مشاغل دارد؟

اگر برای تامین منابع کسب‌وکار خود، به خرید سرور مجازی رجوع کرده‌اید، بهتر است بدانید که مزایای فهرست پایین نصیب شما می‌شود:

 • می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.
 • امکان بهره‌مندی از یک سیستم انعطاف‌پذیر را دارید.
 • شرایط حفظ پایداری کسب‌وکار، برایتان فراهم می‌شود.
 • می‌توانید در اهداف زیست‌محیطی مشارکت داشته باشید.
 • قادر هستید تا از یک مدیریت و نظارت مطلوب روی سرورهای خود بهره‌مند شوید.

کدام یک از سرورهای مجازی برای خرید توصیه می‌شوند؟

سرور مجازی خارج، توسط کشورهای اروپایی مختلفی ارائه می‌شود. به همین دلیل، شاید با این سوال درگیر باشید که کدام یک از این کشورها بهتر هستند؟ از کجا می‌توان تشخیص داد که سرور مجازی فرانسه بهتر است یا آلمان؟ شاید هم خرید از ترکیه، مزیت‌های بیشتری برای کسب‌وکارها داشته باشد!

در پاسخ به تمام این ابهام‌ها باید بگوییم که توصیه ما، خرید سرور مجازی فرانسه است. چراکه این سرور، به‌عنوان بهترین بستر برای نگهداری از اطلاعات یک سایت در بین ایرانی‌ها شناخته می‌شود. اگر هنوز قانع نشده‌اید که چرا ایران، به‌سراغ VPS فرانسه می‌رود، باید بگوییم که موضوع مربوط به دیتاسنتر OVH می‌شود.

دیتاسنتر مشهور OVH از سخت‌افزارهای قدرتمندی مثل هارد NVME و رم DDR4 بهره می‌برد که این یعنی اطلاعات سایت شما، در بستری امن و سریع نگهداری خواهند شد. باید افزود که سرورهای مجازی فرانسه، پینگ پایینی دارند و سرعت آن‌ها در مقایسه با VPS آمریکا، تقریبا 2 برابر است.

چه کسب‌وکارهایی نیاز به خرید سرور مجازی فرانسه دارند؟

اگر در سوالات درج‌‌شده در فهرست پایین، یک ویژگی مشترک بین کسب‌وکار خود و آن‌ها پیدا کردید، بدانید که باید برای خرید سرور مجازی خارج اقدام کنید:

 • می‌خواهید روی منابع سرور خود نظارت کنید؟
 • صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید؟
 • سرعت سایت‌تان پایین است؟
 • ترافیک سایت‌تان زیاد است؟
 • در حوزه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنید و تریدر هستید؟
 • می‌خواهید یک نرم‌افزار اختصاصی روی سرور نصب کنید؟
 • تصمیم گرفته‌اید تا یک کلاس آنلاین برگزار کنید؟
 • تصمیم به میزبانی از چند سایت گرفته‌اید؟
 • می‌خواهید در سایت‌های خارجی ثبت‌نام کنید؟
 • آیا مجبور به جداکردن دیتابیس از سایت هستید؟
 • گیمر هستید؟

هاست سرور اختصاصی چیست؟ چه تفاوتی با سرور مجازی خارج دارد؟

سروای تی کمپین 2 - تصویر 2

اکنون که سرور مجازی را به‌طور مختصر شناخته‌اید و با بهترین نمونه اروپایی آن آشنا شده‌اید، وقت آن است تا در مورد سرور اختصاصی، ویژگی، کاربرد و مزایای آن صحبت کنیم. دقت کنید که خلاف VPS، سرور اختصاصی یک منبع فیزیکی است که به‌طور انحصاری، فقط به یک مشتری تعلق می‌گیرد.

سرورهای اختصاصی مزیت‌های بی‌شماری دارند که از مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به قدرت و عملکرد بالا، امنیت بی‌نظیر، توانایی کنترل کامل سرور، پایداری بالا و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. اما فراموش نکنید که هزینه خرید این سرورها، در قیاس با سرورهای مجازی، سر به فلک می‌کشد. بنابراین، سوالی که مطرح می‌شود این است که چه کسب‌وکارهایی نیازمند سرور اختصاصی هستند؟

خرید سرور اختصاصی مناسب چه کسانی است؟

کسانی برای خرید سرور کاملا اختصاصی اقدام می‌کنند که ویژگی‌های لیست پایین را دارند:

 • صاحب یک نرم‌افزار حساس هستند: برخی کسب‌وکارها، بر مبنای یک نرم‌افزار حساس راه‌اندازی شده‌اند. این بیزینس‌ها، نیاز به آپ‌تایم و قابلیت اطمینان اختصاصی دارند.
 • یک فایروال اختصاصی راه‌اندازی کرده‌اند: سازمان‌ها برای داشتن خط دفاعی جهت افزایش امنیت خود، نیاز به فایروال اختصاصی دارند که فقط با سرورهای انحصاری می‌توانند به این هدف دست پیدا کنند.
 • میزبان کلودهای خصوصی هستند: برخی سازمان‌ها، براساس نیاز خود، برای خرید سرور Dedicated که یک فضای ابری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، اقدام می‌کنند.

هاست لینوکس چیست؟

وقتی صحبت از سرور مجازی می‌شود، برخی افراد می‌پرسند که منظور از هاست لینوکس چیست؟ دقت داشته باشید که دلیل این نام‌گذاری، مربوط به سیستم‌عامل لینوکس می‌شود. این یعنی سرور و هاستی که خریداری کرده‌اید، با کمک همین سیستم‌عامل مدیریت و اجرا خواهند شد. بنابراین، درصورتی‌که کسب‌وکار شما نیاز به هاست لینوکس خارج داشته باشد، شما باید از یک فروشنده معتبر، هاستی بخرید که سیستم‌عاملش لینوکس است و از خارج از کشور، سرویس‌دهی خود را ارائه می‌دهد.

هاست وردپرس چیست؟

سروای تی کمپین 2 - تصویر 3

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب در سراسر جهان است که 49درصد از وب‌سایت‌های دنیا را با آن راه‌اندازی می‌کنند. به همین دلیل، سوال مطرح می‌شود که هاست وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ باید بگوییم هر هاست با هر پسوند، نشان از تخصصی‌بودن آن سرویس، براساس همان پسوند است. بنابراین، همان‌طور که انتظار می‌رود، یک هاست وردپرس، مختص سایت‌هایی است که دقیقا با همین CMS ساخته شده‌اند.

جمع‌بندی

اینکه سرور مجازی خارج چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، سوال صاحبان مشاغلی بوده که دارای یک فروشگاه اینترنتی هستند یا سرعت سایت‌شان پایین است! همچنین کسانی که به ترافیک بالایی از وب‌سایت دست پیدا کرده‌اند نیز، دیر یا زود برای خرید این سرورهای مجازی اقدام خواهند کرد.

شما جزء کدام دسته هستید؟ آیا هدف خرید VPS را در سر دارید یا سرور اختصاصی را ترجیح می‌دهید؟ شاید هم یک هاست وردپرس بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد! به‌هرروی، مهم این است که برای خرید هریک از این موارد، شما نیاز به یک مرجع معتبر دارید که برای این منظور، ما سروای تی را پیشنهاد می‌کنیم.

ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه