این مستاجران فرصت ۵ ساله شکایت دارند

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: مستاجر تا ۵ سال فرصت دارد که به دلیل افزایش گران فروشی و عدم رعایت سقف اجاره بها در شورای حل اختلاف شکایت کند.

ابوالفضل نوروزی اظهار داشت: مستاجران در صورتی که موجر قرارداد بیش از سقف اجاره تعیین شده با آن‌ها قرارداد منعقد کرده باشند ۵ سال فرصت دارند که در شورای حل اختلاف شکایت‌های خود را ثبت کنند.

وی با بیان اینکه تعیین سقف اجاره و رعایت سقف اجاره تعیین شده در قالب قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن دارای ضمانت نامه اجرایی بسیار دقیقی و سختگیرانه‌ای است گفت: در صورتی که موجر اجاره‌ای بیش از تعیین سقف اجاره شده دریافت کند علاوه بر آنکه باید مبلغ مازاد دریافت شده به مستاجر بازگرداند مشمول جریمه دو برابری مبلغ دریافت شده خواهد شد که باید به حساب دولت واریز کند.

نوروزی اظهار کرد: طبق قانون هر فرد می‌تواند یک اقامتگاه به عنوان اقامتگاه اصلی و یک اقامتگاه به عنوان فرعی داشته باشند چرا که هر فردی نمی‌تواند همزمان در چندین مکان سکونتگاه داشته باشد.

وی افزود: هر گونه جابه جایی برای موجر و مستاجر باید در سامانه املاک و اسکان ثبت شود و اگر به هر دلیلی موجر و یا مستاجر اقدام به ثبت اطلاعات خود نکند علاوه بر آنکه از معافیت‌های مالیاتی محروم می‌شود در صورت ثبت اطلاعات غلط با آن‌ها برخورد و مشمول جرائم مالیاتی خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه