قیمت دلار در سال ۱۴۰۳ چقدر می شود؟

یک کارشناس بازار ارز گفت: فرزین اولین رییس بانک مرکزی در تاریخ است که در یک دوره یک ساله دو بار باعث رکورد قیمتی دلار شد!

برزو حق‌شناس در گفتگو با خبرفوری اظهار داشت: سیاست مدیریت آقای فرزین در بازار ارز اشتباه بود و اثرش را امروز در قیمت دلار شاهد هستیم؛ اصرار به تثبیت قیمت دلار در کشوری که چهار سال است تورم بالای ۴۵ درصد دارد سیاست کاملا اشتباهی است.

وی گفت: بارها گفته شده افزایش قیمت، خروجی تورم است نه عامل تورم؛ آقای فرزین می‌گوید ضریب رشد نقدینگی را کم کردیم درست می‌گویند ولی ما شاهد بدهی بانک‌ها، سپرده‌ها و شرکت‌ها به بانک مرکزی هستیم. اقای فرزین پول چاپ نمی‌کند اما کارهایی دیگری انجام می‌دهد که فاجعه ساز است.

این کارشناس بازار ارز افزود: با خبری که دیروز در خصوص قبولی صلاحیت ترامپ در ریاست جمهوری اعلام شد بازارهای جهانی به استقبال از این خبر رفتند و شاهد سقف قیمتی اونس جهانی، بیت کوین و افزایش تقاضا دلار در ایران بودیم.

حق‌شناس در ادامه گفت: در انتخابات قبلی آمریکا، دلار از ۴ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان رسید البته در آن زمان دولت چندین سال دلار را کنترل کرده بود و فاصله دلار با ارزش ذاتی زیاد شده بود، باتوجه به اینکه ارزش واقعی دلار در آن زمان ۱۲ هزار تومان اعلام شده بود خروج ترامپ از برجام فنر قیمت دلار را آزاد کرد.

وی بیان داشت: دلار در حال حاضر نزدیک به قیمت واقعی خودش است به نظر می‌رسید در صورت رییس جمهوری ترامپ ما شاهد رشد ۲۰۰ درصدی دلار مانند دور قبل ریاست جمهوری او نباشیم. یکی از مسائلی که در صورت انتخاب ترامپ در گیرش خواهیم شد کم شدن فروش نفت به چین خواهد بود.

 

منبع: خبر فوری
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه