چرا پرستوها نمی توانند سیاستمداران و جاسوسان فرانسوی را به دام بیندازند؟

بر اساس یک مستند جدید، طرح «به دام انداختن ماموران توسط پرستوها» که مورد علاقه بسیاری از سرویس‌های اطلاعاتی جهان است، روی جاسوسان و سیاستمداران فرانسوی اثر ندارد، زیرا همسران این ماموران به روابط خارج از ازدواج آنها عادت کرده‌اند و از آن آگاهند.

یک مستند جاسوسی فرانسوی به تازگی فاش کرد که نقشه‌های توطئه‌آمیز روس‌ها روی فرانسوی‌ها جواب نمی‌دهد و آنها نمی‌توانند با فرستادن پرستو (تله جنسی) و تهدید افشای رابطه عاشقانه آنها کاری از پیش ببرند زیرا ماموران فرانسوی‌ به خاطر شغل خود روابط عاشقانه کوتاه‌مدت زیادی را تجربه می‌کنند و همسرانشان به این موضوع عادت کرده‌اند. و این چیزی است که دشمنان روسی طی سالیان به‌خوبی فهمیده‌اند.

چرا «پرستوها» نمی‌توانند جاسوسان فرانسوی را به دام بیندازند؟

 

این افشاگری توسط یک مستند خبرساز انجام شد که سازندگان برای تهیه آن اجازه یافتند به پشت صحنه اداره کل امنیت خارجی فرانسه (DGSE) که همان سازمان اطلاعات این کشور است و به آن «MI6 فرانسه» می‌گویند، بروند.

جاسوسان فرانسوی به سازندگان این مستند گفتند که روس‌ها همواره سعی کرده‌اند با تهدید به لو دادن رابطه عاشقانه‌ میانشان به همسران ماموران، آنها را مجبور به تغییر موضع کنند.

یکی از ماموران به نام نیکلاس گفت در جواب یکی از این پرستوها که به او گفته «یا برای ما کار کن یا به همسرت می‌گوییم»، گفته است: «برو به همسرم بگو، خودش از قبل می‌داند.»

چرا «پرستوها» نمی‌توانند جاسوسان فرانسوی را به دام بیندازند؟

در جاسوسی، به دام انداختن توسط پرستو به عملی اطلاق می‌شود که در آن یک مامور مخفی هدف را به موقعیت جنسی می‌کشاند تا فرصتی برای باج‌گیری فراهم آورد.

نیکلاس که برای محافظت از او، چهره‌اش تار شده و صدایش تغییر کرده بود گفت: «فراریان اتحاد جماهیر شوروی در مورد چیزی به نام «پارادوکس فرانسوی» صحبت می‌کردند. منظورشان این بود که اگر یک مرد فرانسوی را به خاطر داشتن معشوقه غافلگیر کنی و بگویی «ما مدرک داریم که تو یک معشوقه ۲۲ ساله به نام تاتیانا داری. یا برای ما کار کن یا به همسرت می‌گوییم» او عموماً یکی از این دو پاسخ را می‌دهد: «برو بگو. او درک می‌کند» یا «خودش از قبل می‌داند».»

چرا «پرستوها» نمی‌توانند جاسوسان فرانسوی را به دام بیندازند؟

برای ساخت مستند «ماموران مخفی» که روز سه‌شنبه در فرانسه پخش شد، دوربین‌ها به‌طرز بی‌سابقه‌ای اجازه یافتند به ساختمان DGSE وارد شده و با افسران گفتگو کنند.

برنارد امی، رئیس سابق این سازمان جاسوسی، در بخشی از این برنامه ۹۰ دقیقه‌ای ادعاها در این باره که پس از تجمع نیروهای پوتین در مرزها، مامورانش از تهاجم روسیه به اوکراین بی‌اطلاع بودند رد کرد.

بریتانیا و ایالات متحده هر دو هشدار داده بودند که پوتین در حال توطئه برای آغاز جنگ است اما سازمان اطلاعات فرانسه معتقد بود که هیچ تهدید قریب‌الوقوعی وجود ندارد.

چرا «پرستوها» نمی‌توانند جاسوسان فرانسوی را به دام بیندازند؟

با این حال آقای امی در این مستند ادعا کرد که فرانسه به‌خوبی از وضعیت آگاه بود اما این را نگفت. او گفت: «زمانی که روسیه جنگ خود علیه اوکراین را آغاز کرد، DGSE اطلاعات فنی مشابه همتایان آمریکایی خود داشت. قضیه اینجاست که چگونه این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید و از آنها نهایت بهره را ببرید.»

او ادامه داد: «سیا تصمیم کاملاً محترمانه‌ای برای افشای اطلاعات خود گرفت که هدف از آن منصرف کردن روس‌ها از آغاز عملیاتشان بود. این سیاستی است که ما آن را دنبال نمی‌کنیم. اما از نظر اطلاعات، سطح دانش ما یکسان بود.»

منبع: روزیاتو
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه