ماجرای حمله به مجری زن اسرائیلی که در مقابل نتانیاهو ایستاد/ بر سر "لمی طاطور" چه آمده است؟

لمی طاطور، سلبریتی و مجری تلویزیون به کشتارها ده‌ها زن و کودک در حمله رژیم اسرائیل به اردوگاه النصیرات اشاره کرده و نوشت: «به خاطر این باید کودکان، زنان و افراد بی‌گناه بمیرند و تکه‌تکه بشوند؟»

با گذشت چند ماه از جنگ خانمان سوز غزه، حالا بسیاری از سلبریتی های اسرائیلی نیز در مقابل رژیم صهیونیستی و جنایاتش در غزه ایستاده اند. پیش از این گفته شد که بسیاری از سلبریتی های دنیا در مقابل نتانیاهو و ارتش اسرائیل ایستاده و جنایت بزرگ در رفح را محکوم کردند (اینجا بخوانید). اما حالا سلبریتی های خود اسرائیل هم در مقابل بی بی و دولتش ایستاده اند و این مساله برای تل آویو بسیار خطرناک است.

یکی از جدیدترین نمونه های مخالفت با اسرائیل از جانب سلبریتی های این رژیم، مربوط به «لمی طاطور» است. طاطور یک هنرپیشه سینما و تلویزیون و تئاتر است که به عنوان مجری نیز در شبکه 12 تلویزیون اسرائیل فعالیت می کند. او از عرب های اسرائیل است که در دهه 40 به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده و در آنجا ساکن شدند. لمی طاطور نیز مانند بسیاری از عرب های اسرائیلی مخالف نتانیاهو و جنایتش در غزه است. او اوج مخالفتش با اسرائیل را در یک استوری که دو شب قبل منتشر کرد نشان داد.

Screenshot_20240609-143530_Instagram

ماجرا از این قرار است که ارتش رژیم اسرائیل، ظهر روز شنبه، اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه را بمباران کرد و دست‌کم ۱۵۰ شهروند فلسطینی را برای آزادی ۴ اسیر اسرائیلی از جمله «نوعاه ارگمانی» به شهادت رساند و ده‌ها نفر را مجروح کرد. به دنبال آزادی این اسیر اسرائیلی، تصاویری از او در رسانه‌ های این رژیم منتشر شد و لمی طاطور  مجری کانال ۱۲ تلویزیون رژیم اسرائیل یکی از این تصاویر را در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: «این چهره کسی است که ۹ ماه بود، ربوده شده است... ابروهایش مرتب‌تر از ابروهای من است!!! پوستش؟ موهایش و ناخن‌هایش؟؟؟ مگر چه بر سر او آمده است؟!»

Screenshot_20240609-143504_Instagram

این سلبریتی  و مجری تلویزیون در ادامه به کشتارها ده‌ها زن و کودک در حمله رژیم اسرائیل به اردوگاه النصیرات اشاره کرده  و نوشت: «به خاطر این باید کودکان، زنان و افراد بی‌گناه بمیرند و تکه‌تکه بشوند؟»

بعد از این واکنش، استوری لمی طاطور به سرعت در شبکه های اجتماعی اسرائیلی منتشر شد. دولت اسرائیل و رسانه های این رژیم این باور را در سرزمین های اشغالی جا انداخته اند که با اسرای اسرائیلی در غزه بد رفتار می شود و بسیار از آنها شکنجه می شوند. به همین دلیل، استوری لمی طاطور با واکنش تند فعالان رسانه ای اسرئیل مواجه شد. همچنین، فضای فلسطین اشغالی بیش از گذشته دو قطبی شده است. با روی کار آمدن دولت راست گرا و تندرو نتانیاهو، صهیونیست های افراطی شروع به انتشار عقاید افراطی خود کرده و خواستار اخراج عرب های اسرائیلی از فلسطین اشغالی شده اند.

به همین دلیل، واکنش لمی طاطور که یک عرب اسرائیلی است، باعث یک انفجار در اسرائیل شد. تندروها در استوری و توییت های مختلفی به این سلبریتی حمله کردند. یکی از فعالان فضای مجازی و ثروتمندان اسرائیلی (شارون هاگیت) در پستی مفصل لمی طاطور را زنی «بسیار زشت» توصیف کرد که از خدمات اسرائیل استفاده می کند اما علیه اش قلم می زند. همچنین، فردی دیگر خواستار اخراج لمی از اسرائیل و فرستادنش به غزه شد.

 

Screenshot_20240609-143636_Instagram

 

Screenshot_20240609-144132_Instagram

با اوج گرفتن غائله لمی طاطور، شهرک‌نشینان خواستار اخراج و بازخواست مجری شبکه 12 اسرائیل شدند. ساعاتی بعد، کانال ۱۲ رژیم اسرائیل رسما اعلام کرد که طاطور را اخراج کرده و سخنان او درباره اسیر آزادشده اسرائیلی را به‌شدت محکوم می ‌کند. چند ساعت بعد اکانت اینستاگرامی این بازیگر بسته شد و بسیاری معتقدند پلیس اسرائیل نیز او را دستگیر کرده است.

هنوز خبری از طاطور نیست اما آنچه مشخص است این است که او احتمالا ممنوع الفعالیت می شود و شاید هم مجبور شود برای همیشه اسرائیل را ترک کند.

 
منبع: خبر فوری
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه