اینفوگرافی

ناوگان دریایی چین قدرتمندتر است یا آمریکا؟

اینفوگرافیک زیر با استفاده از داده‌های موسسه بین‌المللی مطالعات امنیتی، نیروی دریایی چین و ایالات متحده را بر اساس تناژ مقایسه می‌کند.

سومین ناو هواپیمابر چین اخیراً آزمایش‌های دریایی خود را آغاز کرده است و گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ناوگان دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق در حال حاضر تعداد کشتی‌های بیشتری نسبت به ایالات متحده دارد. اینفوگرافیک زیر با استفاده از داده‌های موسسه بین‌المللی مطالعات امنیتی، نیروی دریایی چین و ایالات متحده را بر اساس تناژ مقایسه می‌کند.

 

 

نکات کلیدی

  • نیروی دریایی ایالات متحده بیش از ۳.۶ میلیون تن کشتی در ناوگان خود دارد که تقریباً دو برابر حجم ناوگان ترکیبی چین با کمی بیش از ۲ میلیون تن است.
  • اگرچه چین با ۱,۰۱۵ کشتی نیروی دریایی ارتش آزادی بخش خلق و گارد ساحلی خود، در مقابل ۳۶۴ کشتی نیروی دریایی ایالات متحده، دارای بیشترین تعداد کشتی است. اما کشتی های آنها معمولا کوچکتر و کمتر از همتایان آمریکایی خود پیشرفته هستند.
  • گارد ساحلی چین، با استفاده از کشتی‌های قدیمی‌تر نیروی دریایی ارتش آزادی بخش خلق، تلاش کرده است تا توان عملیاتی خود را افزایش دهد. اما نکته قابل توجه این است که اکثریت قریب به اتفاق ناوگان گارد ساحلی را کشتی‌های گشتی و رزمی ساحلی تشکیل می‌دهند که به طور میانگین تنها ۷۱۱ تن می شوند. این اندازه نسبتاً کوچک، همراه با طراحی و ظرفیت محدود سوخت‌گیری، باعث می‌شود این کشتی‌ها عمدتاً به آب‌های نزدیک ساحل چین محدود شوند و توانایی سفر به فواصل دور در اقیانوس‌ها را نداشته باشند.
  • حتی در حالی که نیروی دریایی ایالات متحده تقریباً در هر نوع کشتی از نیروی دریایی ارتش آزادی بخش خلق چین توانمندتر است، چین از نظر تناژ کشتی‌ها و کشتی‌های فرودگر دارای برتری ۱۶:۱ است که نشان‌دهنده هدف سیاست اعلام‌شده ابرقدرت آسیایی برای اتحاد مجدد تایوان با سرزمین اصلی است.

 

 

 
 

 

منبع: روزیاتو
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه