حزب الله عراق عملیات تهاجمی علیه نیروهای آمریکایی را متوقف کرد

گردان‌های حزب‌الله عراق از توقف عملیات علیه نیروهای امریکایی به خاطر «در تنگنا قرار ندادن دولت عراق خبر داد و به رزمندگان خود موقتا پدافند غیر عامل را» توصیه کرد.

به گزارش السومریه نیوز، «ابوالحسین الحمیداوی»، دبیرکل گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در گردان‌های حزب‌الله تصمیم خود در حمایت از مردم مظلوم و مقاوم غزه را با اراده خود و بدون مداخله دیگران گرفتیم و بلکه برادرانمان در محور مقاومت به خصوص در جمهوری اسلامی ایران درباره فعالیت جهادی ما اطلاعی ندارند و بارها بر فشار و تشدید تنش علیه نیروهای اشغالگر امریکایی در عراق و سوریه اعتراض کردند اما ما در راستای تعهد خود به انجام تکلیف انسانی و عقیدتی‌مان با حکمت، تدبیر و مراعات موازین شرعی و اخلاقی به شکلی دقیق در دشوارترین و سخت‌ترین شرایط عمل کردیم.»

در پایان این بیانیه آمده است: «از همین روی، ما تعلیق عملیات نظامی و امنیتی علیه نیروهای اشغالگر را به خاطر در تنگنا قرار نگرفتن دولت عراق اعلام می‌کنیم اما به شیوه‌های دیگر به دفاع از برادرمان در غزه ادامه خواهیم داد و به رزمندگان گردان‌های آزاده و شجاع حزب‌الله توصیه می‌کنیم در صورت بروز هرگونه اقدام خصمانه امریکا علیه آنها، بر اساس پدافند غیرعامل (موقتا) عمل کنند.

هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴ در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اردن، سه سرباز ارتش آمریکا کشته و ۲۵ نفر از نیروهای نظامی آن زخمی شدند.

برج ۲۲ در نزدیکی پایگاه التنف که در آن سوی مرز سوریه واقع شده است، قرار دارد و گفته می شود ۳۵۰ نظامی آمریکایی برای پشتیبانی لجستیک در آن مستقر هستند.

پنتاگون نیز اعلام کرد: گزارش هایی درباره اینکه کتائب حزب‌الله اعلام کرده حملات خود را متوقف می‌کند دیده‌ایم، اما عملکرد واضح تر و رساتر از حرف است.

مطمئن هستیم کسانی که به نیروهای ما در اردن حمله کردند از شبه نظامیان تحت حمایت ایران هستند.

در زمان و مکانی که خودمان تعیین می کنیم به حمله علیه پایگاهمان در اردن پاسخ خواهیم داد.

منبع: شفقنا
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه