سرکار خانم !‌ شما معاون امور زنان هستید نه رییس حراست ورزشگاه

انسیه خزعلی فرمان برخورد با دختر جیمی جامپ را صادر کرد

در نگاه اول به نظر می‌رسد یک مقام امنیتی یا نظامی یا انتظامی این نامه را به وزیر ورزش نوشته اما این توییت یا نوشته سرکار خانم انسیه خزعلی معاون رییس جمهوری در امور زنان است!

«در نامه‌ای به وزیر ورزش متذکر شدم که مسؤولان ورزش باید پاسخ گوی عدم رعایت قوانین و دستورالعمل‌ها در ارتباط با ورود زنان به ورزشگاه باشند. ضرورت دارد به سرعت در مورد عاملان نقض مقرراتی که هنجار‌های جامعه را خدشه‌دار می‌سازد، اعمال قانون شود.»

   در نگاه اول به نظر می‌رسد یک مقام امنیتی یا نظامی یا انتظامی این نامه را به وزیر ورزش نوشته اما این توییت یا نوشته سرکار خانم انسیه خزعلی معاون رییس جمهوری در امور زنان است!

در این سطرها هیچ حسی در قبال حرکت دختری که وارد ورزشگاه شده وجود ندارد و انگار نه انگار یک زن آن هم معاون امور زنان درباره ورود البته غیر قانونی اما کنج کاوانه دختری به داخل زمین فوتبال نوشته و اصلا بعید است بداند داستان جیمی جامپ چیست. (کسی که با پرش ناگهانی به داخل میدان ورزش توجه‌ها را به خود جلب می‌کند و موجب وقفه در مسابقه می‌شود و قرار شده دوربین‌ها او را نشان ندهند و در این فقره چون خانم بوده جلب توجه بیشتری کرده و گرنه توطئه‌ای در کار نبوده)

 همیشه در عجب بوده‌ام که اگر خانم‌های اصول‌گرا تا این حد مخالف حضور اجتماعی زنان هستند اصلا چرا مقام و منصب قبول می‌کنند؟ در این فقره البته تماشاگر کار غیر قانونی انجام داده ولی ربطی به زن و مرد بودن هم ندارد و می‌توانست مرد باشد و مشخص نیست چرا خانم خزعلی نگران شده است؟!

   نگاه کنید در یک نامه چند سطری چقدر آمرانه و با تحکم نوشته در حالی که او مقام مافوق وزیر ورزش هم نیست و تنها معاون اول رییس جمهوری مافوق وزیر ورزش است: متذکر شدم، باید، ضرورت دارد، نقض مقررات، هنجارهای جامعه، اعمال قانون....

   با این گفتار و لحن کاش یک درجه نظامی یا انتظامی به خانم خزعلی بدهند. مشخص نیست ارکان عرش به لرزه درآمده که ایشان دستور و تذکر داده یا پایه‌های میز معاونت‌شان تکان خورده و کاش آقای کیومرث هاشمی در پاسخ بنویسد: سرکار خانم! قضیه ربطی به زن یا مرد بودن تماشاگر خاطی ندارد و ممکن است این رفتار غیر قانونی از تماشاگر مردی هم سر می‌زد. درباره روسری نیز همان طور که ناگهان به داخل زمین پریده طبعا روسری او هم افتاده یا از سر برداشته و چون در لحظه پرش افتاده به این معنی نیست که دستورالعمل سرکار نقض شده باشد.

  خوب است خانم خزعلی بفرمایند چه مجازاتی را برای دخر  جیمی جامپی بیشتر مناسب می‌دانند؟ اعدام کنند خوب است؟ خشم مشارالیها فرو می‌نشیند؟!

   برای این که بدانیم چه اتفاقی افتاده عین خبر همشهری آنلاین را نقل می کنیم: در پایان بازی استقلال- آلومینیوم دختر جیمی جامپ وارد زمین شد و ناگهان دروازه‌بان استقلال را در آغوش گرفت تا پیراهن را از بازیکن بگیرد و بعد به جایگاه تماشاگران بازگشت.

   احتمالا دوست داشته اولین دختر جیمی جامپ ایران باشد و این اتفاق افتاده. نیاز به لشگر کسی نیست سرکار خانم خزعلی!

 

منبع: عصر ایران
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه