دانشمند اتریشی: جهان در سال ۲۰۲۶ نابود خواهد شد!

افراد مختلفی از نوستراداموس گرفته تا استیون هاوکینگ تاریخ خاصی را برای نابودی جهان پیش بینی کرده‌اند. اما یک دانشمند باور دارد که پایان جهان در سال 2026 رقم خواهد خورد.

 نابودی انسان چگونه خواهد بود؟ شرایط کره زمین چندان جذاب نیست و افراد و گروه‌های مختلف گمان می‌کنند که زمان زیادی تا پایان کار نمانده است. همین نیز باعث شده که دانشمندان به‌دنبال راهی برای حفظ کره زمین و یا یافتن سیاره‌ای جایگزین باشند. اما چقدر زمان برای انسان باقی مانده است؟

فورستر پیش بینی کرده است که سال 2026 پایان جهان رقم خواهد خورد

به گزارش گجت نیوز، از دیدگاه اخترشناسان زمین حداکثر 4 میلیارد سال دیگر می‌تواند میزبان حیات باشد. از نظر نوستراداموس هنوز انسان 1770 سال فرصت زندگی دارد و از نظر بابا وانگا نیز انسان می‌تواند حداقل تا چندصد سال دیگر مهمان کره خاکی باشد. هرچند استیون هاوکینگ چندان خوشبین نبود. به باور این فیزیکدان مطرح انسان حداکثر می‌تواند تا 100 سال دیگر در کره زمین زندگی کند.

چرا این دانشمند عقیده دارد سال 2026 پایان جهان خواهد بود

اما یک دانشمند دیگر به‌نام von Foerster حتی از هاوکینگ نیز بدبین‌تر است و سال 2026 را زمان پایان جهان می‌داند. او در سال 1911 در اتریش متولد شد و مدل دکترای فیزیک خود را نیز در سال 1944 دریافت کرد. Foerester پس از جنگ جهانی دوم ترجیح داد در آمریکا زندگی کند. مقالات او درباره الگوهای محاسباتی در موجودات زنده سبب شد که محافل علمی به‌ این دانشمند اتریشی توجه کنند.

به باور Foerster پیشرفت علم و افزایش رفاه در نهایت برای بشر دردسرساز خواهد شد. او در سال 1950 محاسبه کرد که اگر یک جنگ جهانی ویرانگر رخ ندهد و منابع غذایی کره‌زمین نیز ثابت بمانند، پایان جهان در سال 2026 رقم خواهد خورد. او در سخنرانی‌های خود گفته بود که بشر از عمد شرایط اسفبار خود را نادیده می‌گیرد و به‌سمت نابودی پیش می‌رود.

برای مقایسه باید بدانید که جمعیت کره زمین در 1000 سال پیش تنها 275 میلیون نفر بود. سیاره ما به‌راحتی می‌توانست نیازهای این تعداد انسان را برطرف کند. هرچند که پیشرفت علم و بهبود وضعیت اقتصادی سبب شد جمعیت کره زمین در طول قرن بیستم به‌شکل وحشتناکی افزایش پیدا کند. در سال 1960 حدود 3 میلیارد نفر روی کره زمین زندگی می‌کردند و حالا این میزان به 8 میلیارد نفر رسیده است.

چرا این دانشمند عقیده دارد سال 2026 پایان جهان خواهد بود

شاید با خود بگویید که در کشورهای اروپایی روند افزایش جمعیت منفی شده و در ایران نیز افراد زیادی تمایل ندارند بیش از یک فرزند داشته باشند. اما شرایط در دیگر کشورهای آسیایی و آفریقایی فرق می‌کند. گزارش‌های سازمان ملل نشان می‌دهد که افزایش جمعیت با سرعتی زیاد پیش می‌رود و به‌زودی کره زمین منابع کافی برای تامین نیاز انسان را نخواهد داشت.

البته انتخاب سال 2026 برای پایان جهان کمی بدبینانه است، اما روند کنونی سبب می‌شود که تا 100 سال دیگر شرایط بسیار نگران‌کننده شود. اگر پیش‌بینی‌ها درست باشند جمعیت کره زمین تا سال 2050 به 10 میلیارد نفر خواهد رسید و در سال 2100 حتی مرز 11 میلیارد نفر را رد خواهیم کرد. جمعیت بیشتر به‌معنی نیاز بیشتر به مواد غذایی است.

در حال حاضر 46 درصد از سطح قابل‌کشت کره زمین برای کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. بسیاری از کشاورزان برای تولید محصول بیشتر از کودهای مختلفی استفاده می‌کنند که همگی مبتنی بر آمونیاک هستند.

در واقع بدون آمونیاک ما حتی نمی‌توانیم نیاز غذایی نیمی از جمعیت فعلی کره زمین را تامین کنیم. از طرفی منابع آب شیرین با سرعت بالایی در حال تمام‌شدن هستند و ممکن است کشاورزی بیش از گذشته آسیب ببیند.

فورستر پیش بینی کرده است که سال 2026 پایان جهان رقم خواهد خورد

همین موارد سبب شده بود که Foerester سال 2026 را زمان پایان جهان معرفی کند. به باور وی انسان تا دو سال دیگر مشکلات شدیدی را در زنجیره تامین مواد غذایی تجربه خواهد کرد و این روند ممکن است سبب از بین رفتن بخش قابل‌توجهی از جمعیت کره زمین شود. دانشمند اتریشی بر این باور بود که تولید مثل بی‌رویه بلای جان انسان خواهد شد و باید در این زمینه اقدامات لازم صورت بگیرد.

البته او به دستکاری ژنتیکی انسان‌ها باور نداشت، بلکه طرفدار آموزش‌ نسل‌های جدید بود. به‌باور وی دولت‌ها نیز باید مالیات‌های سنگینی را برای خانواده‌های با بیش از دو فرزند در نظر بگیرند تا سال 2026 پایان جهان نباشد.

در حال حاضر نیز بسیاری از دانشمندان نسبت به نرخ نگران‌کننده افزایش جمعیت هشدار می‌دهند و گمان می‌کنند چنین روندی به فاجعه منجر خواهد شد. اما افرادی نیز همچون پاپ فرانسیس یکم هستند که فقط از جنبه مذهبی به جهان نگاه می‌کنند و تک‌فرزندی را برخلاف انسانیت می‌دانند.

منبع: گجت نیوز
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه