جایی برای اجرای مخوف ترین آزمایشات انسانی

واحد ۷۳۱ ارتش ژاپن؛ مخوف ترین شکنجه گاه تاریخ/ وقتی اسرای جنگی موش آزمایشگاهی شدند

«واحد ۷۳۱» ژاپن، شاخه بدنام ارتش امپراتوری ژاپن بود. ارتشی که برخی از مخوف‌ترین جنایات جنگی را که جهان تاکنون به خود دیده انجام داد و با آزمایش‌های هولناک انسانی بیش از ۲۰۰ هزار نفر را در طول جنگ جهانی دوم به قتل رساند.

این واحد نظامی آزمایشات تکان‌دهنده‌ خود را بر روی اسیران چینی، کره‌ای، روسی، مغول و آمریکایی پیاده می‌کرد. مردان، زنان و کودکان اسیر پیش از آنکه کشته شوند، در این آزمایشات غیرانسانی قربانی روش‌های وحشیانه‌ای از شکنجه می‌شدند. پایان جهنمی زندگی این افراد شامل تزریق مواد شیمیایی و میکروبی، مثله شدن، تجاوز جنسی و بسیاری از موارد عجیب و تکان‌دهنده دیگر بود.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم
شیرو ایشی، فرمانده واحد ۷۳۱

واحد ۷۳۱، در آغاز توسط پلیس نظامیِ ارتش امپراتوری ژاپن ایجاد شده بود، اما تا پایان جنگ، تحت فرمان و در اختیار سپهبد شیرو ایشی، یکی از افسران عالی‌رتبه ارتش کوانتونگ بود.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

آزمایش سرمازدگی

یکی از اقدامات وحشتناک واحد ۷۳۱ آزمایش سرمازدگی بود که در آن اسرا در یک وان آب پر از یخ غوطه‌ور می‌شدند. دست و پاهایشان تا زمانی که کاملاً منجمد شده و پوششی از یخ روی پوست تشکیل شود نگه داشته می‌شد.

اما این پایان کار نیست. زیرا اعضای این واحد نظامی ژاپنی سپس روش‌های مختلفی را برای یخ‌زدایی سریع امتحان می‌کردند. این کار با پاشیدن آب داغ بر روی اندام‌ها، نگه داشتن آنها در نزدیکی آتش یا صرفاً رها کردن فرد بدون هیچ‌گونه درمانی در طول شب انجام می‌شد تا ببینند چقدر طول می‌کشد تا خون فرد خشک شود.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

آزمایش‌های بیولوژیک

تست یخ‌زدگی تنها یکی از تکنیک‌های هولناک شکنجه بود که توسط واحد ۷۳۱ ژاپن استفاده می‌شد.

مورد دیگر شامل پرورش کُشنده‌ترین گونه‌های میکروب برای از بین بردن جمعیت چین بود. پزشکان بیماران را از نظر شروع علائم و سرعت پیشروی زیر نظر می‌گرفتند و افراد بهبودیافته را به ضرب گلوله می‌کشتند.

آنهایی که سریع‌تر مریض می‌شدند روی میز سردخانه گذاشته می‌شدند تا جان بسپارند و سپس خون آلوده‌اش را به سایر زندانیان تزریق می‌کردند.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

هنگامی که بخش عمده خون بیرون کشیده می‌شد و قلب دیگر توان پمپاژ نداشت، یک افسر با چکمه‌های چرمی روی میز می‌رفت و با تمام توان روی قفسه سینه قربانی می‌پرید تا آن را خرد کند.

آنها کَک‌های ناقل طاعون را با استفاده از هواپیماهایی که در ارتفاع کم پرواز می‌کردند، بر روی شهرهای چینی مانند نانگبو و چانگدی پخش کردند که درنتیجه هزاران نفر در اثر همه‌گیری طاعون خیارکی جان باختند.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

زنده‌شکافی

واحد ۷۳۱ همچنین اسیران را بدون انجام بیهوشی زنده‌شکافی می‌کرد. ابتدا آن‌ها را با میکروب‌های گوناگون آلوده می‌کردند و سپس بدن‌شان را می‌شکافتند و اعضای داخلی بدن را خارج می‌کردند تا اثر بیماری‌ها بر روی آن‌ها را بررسی کنند.

این کار را بر روی افراد زنده انجام می‌دادند؛ چراکه تصور می‌شد پس از مرگ، فرایند تجزیه جسد، نتیجه تحقیقات را دگرگون خواهد کرد.

آنها دست و پای زندانیان را قطع می‌کردند تا اثرات ازدست‌رفتن خون را بررسی کنند. گاهی اندام‌های قطع‌شده را به سمت مخالف بدن، پیوند می‌زدند یا اندام برخی دیگر را منجمد کرده و بعد قطع می‌کردند.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

تجاوز جنسی و بارداری اجباری

زنان زندانی در این مرکز وادار می‌شدند تا برای مقاصد تحقیقاتی باردار شوند. به ویژه برایشان مهم بود که احتمال انتقال مستقیم از مادر به جنین، در دوران بارداری بررسی شود. مخصوصاً درباره بیماری سیفلیس که تصور می‌شد بر باروری تأثیر داشته باشد. 

آنها زنان زندانی را در آزمایش‌های میکروبی، جسمی و جنسی به‌کار می‌برند و از آن‌ها به عنوان بردگان جنسی استفاده می‌کردند.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

آزمایش‌های تسلیحاتی

حتی آزمایش تسلیحات نیز وجود داشت که در آن سوژه‌ها به تیرک بسته می‌شدند و سپس برای تمرین از فواصل مختلف هدف گلوله یا نارنجک قرار می‌گرفتند. شعله‌افکن‌ها روی انسان‌های زنده آزمایش می‌شدند و همچنین از چاقو و نیزه برای کشتن آنها استفاده می‌شد.

آزمایش‌های دهشتناک دیگر شامل قرار دادن افراد در معرض کم‌آبی، کشتن آنها داخل سانتریفیوژهای چرخان، تزریق خون حیوانات بیمار و از پا درآوردن آنها با اشعه ایکس بود.

نگاهی به جنایات مخوف «واحد ۷۳۱» ژاپن در جنگ جهانی دوم

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر قربانی جنایت‌های واحد ۷۳۱ ژاپن شده باشند.

در آوریل ۲۰۲۳، یک پناهگاه متروکه که برای این آزمایشات مخوف از آن استفاده می‌شد، در نزدیکی شهر آندا در شمال شرقی چین کشف شد. گمان می‌رود که این بزرگترین سایت آزمایش واحد ۷۳۱ باشد.

منبع: روزیاتو
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه