آکسیوس مدعی شد:

تهران و واشنگتن مجددا روی نوار مذاکره/ مذاکرات غیر مستقیم مقامات ایران و آمریکا در عمان

موضوع این مذاکرات غیر مستقیم بر سر پیامد های اقدامات ایران و گروه های متحدش در منطقه و بحث درباره نگرانی های آمریکا در مورد وضعیت برنامه هسته ای ایران متمرکز بود.

دو منبع آگاه در گفتگو با باراک راوید، خبرنگار آکسیوس مدعی شدند که دو مقام ارشد دولت بایدن هفته گذشته با مقامات ایرانی در عمان درباره چگونگی جلوگیری از تشدید تنش های منطقه ای به طور غیرمستقیم گفتگو کردند.
این گزارش می افزاید این مذاکرات که با حضور برت مک گورک، مشاور ارشد بایدن در امور خاورمیانه و آبرام پیلی، نماینده موقت ایالات متحده در امور ایران انجام شده، اولین دور مذاکرات [غیرمستقیم]بین ایالات متحده و ایران پس از مذاکرات مشابه ماه ژانویه در عمان بوده است.
این گفتگو ها تنها یک ماه پس از حمله موشکی بی سابقه ایران به اسرائیل در ۱۳ آوریل انجام شد. شدت تنش های اخیر خاورمیانه را در بر لبه یک جنگ منطقه ای قرار داده است.
این منابع به راوید گفته اند که مک گورک و پیلی روز سه شنبه وارد عمان شدند و با میانجی های عمانی دیدار کردند. هنوز مشخص نیست چه کسی به نمایندگی از ایران در این مذاکرات شرکت داشته است.
این منابع گفتند که گفتگو ها بر سر پیامد های اقدامات ایران و گروه های متحدش در منطقه و بحث درباره نگرانی های آمریکا در مورد وضعیت برنامه هسته ای ایران متمرکز بود.
چندین مقام ایرانی در هفته های اخیر به احتمال تغییر دکترین هسته ای کشور اشاره کردند.
کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا تاکنون از اظهار نظر درباره مذاکرات در عمان خودداری کردند.
منبع: آکسیوس
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه