شایعات در مورد وخامت حال سرکرده گروهک منافقین

ملکه ترور را بشناسید/ مریم رجوی کیست؟

سال هاست مسعود رجوی ، شوهر مریم و رهبر قبلی گروهک منافقین در انظار عمومی ظاهر نشده و بسیاری او را مرده می دانند. حالا هم خبر مرگ مریم رجوی به گوش می رسد.

در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته خبری در فضای مجازی و رسانه ها در حال دست به دست شدن است که از وخامت حال مریم رجوی ۷۰ ساله، سرکرده گروهک منافقین موسوم به مجاهدین خلق خبر می دهد. گفته می شود مریم رجوی از روماتیسم، سرطان روده و بیماری عصبی رنج می برد. این خبر در حالی است که سال هاست مسعود رجوی ، شوهر وی و رهبر قبلی این گروه در انظار عمومی ظاهر نشده و بسیاری او را مرده می دانند. اما مریم رجوی کیست؟

بیوگرافی مریم رجوی

مریم رجوی با نام اصلی مریم قجر عضدانلو به همراه مسعود رجوی رهبری سازمان مجاهدین خلق را بر عهده دارند. وی فارغ التحصیل رشته متالوژی از دانشگاه صنعتی شریف است و اکنون در فرانسه اقامت دارد. رجوی به واسطه برادر و خواهرش، محمود و نرگس، در سال های پیش از انقلاب به مجاهدین خلق پیوست. خواهر او در سال ۱۳۵۰ توسط ساواک دستگیر و اعدام شد.

مرگ مریم رجوی

مریم رجوی که از نوجوانی به مجاهدین خلق پیوسته بود در سال ۱۳۵۹ به عنوان یکی از کاندیداهای حوزه انتخابی تهران انتخاب شده و پس از برکناری بنی صدر، فعالیت های مسلحانه گروهک منافقین و دستگیری اعضای این گروه، در سال ۱۳۶۲ ابتدا به آلمان و سپس فرانسه رفت. او در سال ۱۳۶۳ به عنوان رهبر همردیف سازمان انتخاب شده و دو سال بعد مسئولیت حملات به جمهوری اسلامی ایران را بر عهده گرفت و همین موضوع باعث شد برخی به او لقب ملکه ترور بدهند.

 

مرگ مریم رجوی

لازم به ذکر است که مریم رجوی در مرداد سال ۱۳۶۷ فرماندهی عملیات موسوم به فروغ جاویدان را بر عهده داشت که با شکست سنگین نیروهای منافقین و کشته شدن بسیاری از اعضای این گروه در مناطق غربی کشور همراه بود. از سال ۱۳۷۲ مریم رجوی عنوان رییس جمهور منتخب مقاومت را یدک می کشد.

مرگ مریم رجوی

مریم رجوی یک بار در سال ۱۳۸۲ در فرانسه دستگیر و بعد از مدتی آزاد شد. نکته جنجالی دیگر در مورد سرکرده فعلی گروهک منافقین این است که وی قبلا و در سال ۱۳۵۸ با مهدی ابریشمچی از رهبران مجاهدین ازدواج کرده بود اما در سال ۱۳۶۴ از وی جدا شده و با مسعود رجوی ازدواج کرد.

عضدانلو زمان طلاق از مهدی ابریشمچی یک دختر سه ساله به نام «اشرف» داشت. اکنون دختر او بزرگ شده است و در سازمان مجاهدین از مقام‌های مهم است. اشرف ابریشمچی دختر مریم رجوی ابتدا به عنوان معاونت مسئول اول تشکیلات انتخاب شد.

مرگ مریم رجوی

مسعود رجوی قبل از این نیز دو بار ازدواج کرده بود که بار اول با اشرف ربیعی و بار دوم آن با فیروزه دختر بنی صدر بود. ازدواج با مریم رجوی از سوی مسعود رجوی «انقلاب ایدئولوژیک» نامیده شد که با واکنش های بسیاری مواجه گردید زیرا ابریشمچی در عمل وادار شد همسرش را طلاق دهد تا مسعود رجوی بتواند با وی ازدواج کند. با تمام شایعات و ابهاماتی که در ساختار سازمانی منافقین وجود دارد هنوز هیچ مقام یا رسانه رسمی مرگ مریم رجوی را تایید نکرده است.

 

 

منبع: روزیاتو
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه