بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند

​سخنگوی شورای نگهبان از تایید صلاحیت بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.

هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی که با بخش خبری 21 سیما داشت از تایید صلاحیت بیش از 550 داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.

وی افزود: این 550 نفر در مراحل قبل از سوی هیات‌های نظارت صلاحیت‌شان تایید یا احراز نشده بود که اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کردند. شورای نگهبان پس از انجام بررسی‌های دقیق صلاحیت‌ها آن‌ها را تایید کرد.

طحان نظیف خاطرنشان کرد: با احتساب این تعداد، نامزد‌های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که این انتخابات روز جمعه 11 اسفند 1402 همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، از 13 هزار و 200 نفر فراتر رفت.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده و تا روز 19 بهمن ادامه دارد. چنانچه داوطلبان دیگری تاییدصلاحیت شوند، به اطلاع مردم و داوطلبان رسانده خواهد شد.

وی در همین راستا اعلام کرد که اسامی تاییدصلاحیت‌شده‌های جدید امشب به وزارت کشور ارسال می‌شود و به اطلاع داوطلبان تاییدشده نیز رسانده خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم گفت: زمان اعتراض به نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان این انتخابات ساعاتی پیش به پایان رسید. بررسی به اعتراضات به مدت 10 روز توسط فقهای شورای نگهبان انجام خواهد شد.

پیش از این نیز یک هزار و 692 داوطلب که در هیات‌های نظارت صلاحیت‌شان تایید یا احراز نشده بود، توسط شورای نگهبان تاییدصلاحیت شدند که اخبار آن طی دو مرحله اعلام و در دو لیست 1014 نفری و 678 نفری به وزارت کشور ارسال شد.

منبع: تسنیم
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه