آقای پیمان معادی، شما شوهر خوبی نیستید، این هم سندش!

اگر با دنیای هنر سینما آشنایی داشته باشید حتما بازیگرانی را می‌شناسید که با تایپ کست‌های مشابه در سینما فعالیت می‌کنند. به طور خلاصه، تایپ کست به نقش‌های مشابهی گفته می‌شود که بازیگران برای اجرا انتخاب می‌کنند.

اگر با دنیای  هنر سینما آشنایی داشته باشید حتما بازیگرانی را می‌شناسید که با تایپ کست‌های مشابه در سینما فعالیت می‌کنند. به طور خلاصه، تایپ کست به نقش‌های مشابهی گفته می‌شود که بازیگران برای اجرا انتخاب می‌کنند. در بین تمام تایپ کست‌های پرتکرار در سینمای ایران که برای بسیاری از ما آشنا هستند، پیمان معادی یکی از عجیب‌ترینِ آن‌ها را انتخاب کرده است! تایپ کست "همسرِ بد" شاید تکرار این نقش برای پیمان معادی یک انتخاب اتفاقی باشد اما شاید برای شما نیز سوال باشد که چرا پیمان معادی هیچ وقت شوهر خوبی نیست؟! به این بهانه در ادامه این مطلب به بررسی نقش‌های مشابه پیمان معادی به عنوان یک همسر می‌پردازیم و ابعاد شخصیتی این کاراکتر‌های به ظاهر مشابه را بررسی می‌‌کنیم.

آرمان بیانی/افعی تهران

 

آقای پیمان معادی، شما شوهر خوبی نیستید، این هم سندش

 
 

بعد از یک غیبت نسبتا طولانی نام پیمان معادی با سریال افعی تهران  بر سر زبان‌ها افتاده است. البته با همان ظاهر همیشگیِ همسرِ بد! آرمان بیانی منتقد سینماست که علاوه بر سینما قصد نقد هر چیزی و هر کسی را دارد. این روشن فکر به شدت بی اعصاب، در زندگی شخصی و عاطفی خود به شدت دچار مشکل است. طلاق او از همسرش این نکته را هم برای دیگران و هم برای خودش ثابت کرده که تحمل آدمی چون آرمان کار هرکسی نیست. دغدغه‌های خودخواهانه‌ی آرمان باعث طلاق او از همسرش شده اما با این وجود منتقد سینمای داستان به هیچ عنوان قصد قبول اشتباه ندارد‌.البته با توجه به سیر داستان سریال افعی تهران، می‌توان حدس زد با ادامه جلسات تراپی پر سروصدا شاید بتوان از پیمان معادی یا آرمان بیانی یک همسر خوب ساخت.

 


پیمان/درباره الی

آقای پیمان معادی، شما شوهر خوبی نیستید، این هم سندش

شاید بتوان گفت شروع این طلسم شوم از همان اولین حضور پیمان معادی در سینما شکل گرفت. پیمانِ درباره‌‌ی الی که یکی از نقش‌های مهمِ داستان فیلم به شمار می‌رفت، یک پدر نمونه و البته یک همسر نه چندان خوب بود. او که در ابتدای کار سعی دارد تمامی خواسته‌های خانواده خود را برآورده کند اما در هنگام وقوع بحران، پیمان آن روی حقیقی خود را نشان می‌دهد و با وجود اعتراض همسرش به رفتارش مفتخر است. در یک نگاه ساده پیمان درباره الی به هیچ عنوان مرد روزهای سخت نیست و همین مورد از او یک همسر بد می‌سازد.


نادر/جدایی نادر از سیمین

آقای پیمان معادی، شما شوهر خوبی نیستید، این هم سندش

پیمان معادی اما در چشم تمام دنیا نیز  با چهره‌ی یک همسر بی نقص ظاهر نمی‌شود‌. بعد از درخشش فیلم جدایی نادر از سیمین، مخاطبان ایرانی و خارجی پیمان معادی را در نقش نادرِ خود رای و متعصب می‌بینند و بار دیگر برچسب "همسر بد" روی پیشانی معادی چسبانده می‌شود. نادرِ جدایی دوست دارد  تمام دنیا را در محور خواسته‌های خودش حرکت دهد و همین مورد عامل جدایی او از همسرش سیمین می‌شود. او معتقد است گذشتن از خواسته‌های خودش به نفع دیگران نوعی ترک مبارزه و فرار است اما همین عامل همسر و فرزندش را از او فراری می‌دهد.

منبع: برترین ها
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه