۵ گزینه احتمالی هدایت لیورپول

​یکی از مربیان شاغل در فوتبال عربستان از جمله گزینه های جانشینی «کلوپ» و هدایت تیم لیورپول است.

پس از اینکه «یورگن کلوپ» سرمربی تیم فوتبال لیورپول انگلیس اعلام کرد که در پایان فصل از این تیم جدا خواهد شد گمانه زنی‌های زیادی در خصوص جانشین او مطرح شد. بی گمان خروج «کلوپ» از لیورپول خبر ناخوشایندی برای هواداران این باشگاه قدیمی انگلیس محسوب می‌شود. با آمدن کلوپ به این تیم، لیورپول در صدر فوتبال جهان قرار گرفت. او در سال ۲۰۱۹ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ لیورپول را به اولین قهرمانی خود پس از سی سال رساند.

پایگاه خبری «onefootball» در یادداشتی به بررسی گزینه‌های جانشینی یورگن کلوپ در تیم لیورپول پرداخته است.

«ژابی آلونسو» اولین گزینه‌ای است که با جدایی کلوپ از لیورپول به ذهن می‌رسد. ژابی آلونسو، سرمربی موفق بایرلورکوزن که بین سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ در آن فیلد به میدان می‌رفت، اصلی‌ترین گزینه برای هدایت لیورپول در فصل آینده است. بایرلوکوزن با هدایت او در صدر جدول رده بندی بوندسلیگا قرار دارد.

«روبرتو دی زربی» دیگر گزینه‌ای است که «onefootball» از او به عنوان جانشین یورگن کلوپ نام برده است. این مربی ۴۴ ساله ایتالیایی در حال حاضر هدایت برایتون را بر عهده دارد و از او به عنوان یکی از نوابغ مربی گری جهان یاد می‌کنند. دی زربی قبل از پیوستن به شاختار دونتسک در سال ۲۰۲۱ و برایتون در سال ۲۰۲۲، سرمربی تیم‌های فوجا، پالرمو، بنونتو و ساسولو در سری آ بود. او در برایتون به یکی از سرمربیان محبوب در لیگ برتر تبدیل شده است توانسته با این تیم در ۶۸ بازی به ۳۲ پیروزی برسد و آنها را در یک اتفاق تاریخی تا مرحله حذفی لیگ اروپا هدایت کند.

«استیون جرارد» بدون شک یکی از مطرح ترین ستاره‌های تاریخ فوتبال لیورپول است. او در حال حاضر هدایت «الاتفاق» عربستان را برعهده دارد. او در لیورپول دوران موفقی را پشت سر گذاشت اما سپس در استون ویلا دوران بسیار بدی را سپری کرد و اکنون در فوتبال عربستان حضور دارد.

«آنگه پوستکوگلو» سرمربی و بازیکن سابق فوتبال استرالیا است که از ابتدای فصل جاری هدایت باشگاه تاتنهام را برعهده دارد. او پیش از تاتنهام، در تیم فوتبال سلتیک اسکاتلند عملکرد خیره کننده‌ای از خود به نمایش گذاشت.

«روگر اشمیت» سرمربی آلمانی تیم فوتبال بنفیکا پرتغال دیگر گزینه‌ای است که از او به عنوان جانشین احتمالی کلوپ در لیورپول نام برده شده است.

«روبن آموریم» هم دیگر گزینه‌ای است که «onefootball» از او به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی نیمکت لیورپول یاد کرده است. او بازیکن سابق تیم ملی فوتبال پرتغال است که در حال حاضر هدایت اسپورتینگ لیسبون را برعهده دارد و توانسته است عملکرد موفقی از خود به نمایش بگذارد.

منبع: مهر
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه