دبیر: کشتی‌گیر مگر کارشناس است که درباره مسائل سیاسی نظر بدهد؟

​رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه این رشته چهار سال حاشیه نداشته گفت: مگر کشتی‌گیران کارشناس سیاسی هستند که در این باره نظر بدهند؟

علیرضا دبیر در مراسم افتتاح چهارمین پایگاه قهرمانی کشتی تهران گفت: در این 4 سالی که خدمت دوستان بودیم، 277 باشگاه در سراسر کشور افتتاح شد. از لفظ خیانت استفاده نمی‌کنم، می‌گویم کم کاری شده بود که جمعیت کشتی به 30 هزار نفر رسیده بود. الحمدالله اکنون بالای 400 هزار نفر هستیم و در چهار سال آینده بالای یک میلیون نفر خواهیم شد.

وی ادامه داد: کشتی رقیب هیچ رشته‌ای نیست. اول از همه به خودم تذکر می‌دهم، وقتی یک نفر بالا می‌رود به جای اینکه او را پایین بکشیم، خودمان را بالا بکشیم که به او برسیم. به گوشم می‌رسد، می‌گویند چرا کشتی این را گرفت و آن را گرفت؛ من سر مجوز فوتبالیست ها دفاع کردم و می‌کنم، آنها هم زحمت کشیدند. ما نگفتیم چرا به آنها حواله دادند گفتیم نوش جان‌شان، گفتیم رشته‌های دیگر هم باید بگیرند.

دبیر تصریح کرد: کشتی برای همه هست، باید قبول کنیم ورزش المپیکی است. ما چه کار کنیم کشتی از 80 سال پیش خوب بوده؟ من مقصرم؟ وظیفه من این است که کار را محکم‌تر جلو ببرم، باید از کشتی دفاع کنم. به بچه‌ها هم گفتم در مسائل سیاسی نظر ندهند. اینها ورزشکارند و بعد از دوران قهرمانی خودشان می‌دانند، ولی الان باید کشتی بگیرند. چهار سال است کشتی حاشیه نداشته، مگر کشتی‌گیران کارشناس سیاسی هستند که در این خصوص نظر بدهند؟ دیشب تا هفت و نیم شب با بچه‌ها در اردوی تیم ملی وزنه می‌زدم. کشتی موتور محرک ورزش ایران است. هر وقت کشتی قوی بوده رشته‌های دیگر در رقابت افتادند. خیلی رشته‌های ما موفق هستند ولی در المپیک نمی‌تواند موفق عمل کنند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به افتتاح پایگاه قهرمانی شهید شاعری تصریح کرد: این چهارمین پایگاه ماست. در هیچ باشگاهی دنبال درآمد نبودیم، 14-15 میلیارد همین سالن خرج برداشت. چه کسی اینجا مسئول باشد مهم نیست، مهم آمدن مردم برای ورزش کردن است. من را در فضای مجازی می‌زنند، اما حتی یک مورد نبوده که اشتباه کرده باشم جز یک مورد همان جروبحث با پولادگر که او اشتباه کرد و من اشتباه‌تر.

دبیر اظهار داشت: خدا باید راضی باشد، مردم هم حس کنند کار می‌شود. جامعه کشتی نظر بدهد دبیر کار کرده و یا نه؛ نترسند و بگویند. من در دولت احمدی‌نژاد کتک خوردم، می‌خواستند اینجا را پاساژ کنند ولی ایستادم و حالا این سالن را داریم. از همدوره‌ای‌های ما در شورا بپرسید چه کسی کار کرد و چه کسی کار نکرد. شهرداری تهران بستر را بدهد که بخش خصوصی بسازد. باشگاه پنجمی ما هم در خاک سفید داریم و آنجا را هم دنبال می‌کنیم تا به خوبی همین جا شود. هر جا می رویم باشگاه را از شما گرفته و آدم‌های این کار را به خدمت می گیریم مثل علیرضا رضایی، غلامرضا محمدی و ... .

رئیس فدراسیون کشتی گفت: برخی می‌گویند رأی نمی‌دهیم؛ بیایید و به آدم خودتان رأی بدهید. در انتخابات نمی‌شود تقلب کرد. من در ستادها بودم و آرا را شمرد‌ه‌ام، اصلاً نمی‌شود تقلب کرد. ان‌شاءالله نظام هم رودربایستی را کنار بگذارد و تصمیم بگیرد و مدیران ناکارآمد جای خود را به مدیران کارآمد بدهند.

منبع: تسنیم
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه