نظر ۵ کارشناس داوری درباره صحنه مشکوک دربی ۱۰۳

۵ کارشناس داوری صحنه مشکوک دربی ۱۰۳ که در داخل محوطه جریمه استقلال رخ داد را مورد بررسی قرار دادند.

دربی ۱۰۳ تهران بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید، مسابقه‌ای که وحید کاظمی قضاوت آن را بر عهده داشت. ابوالفضلی و سلیمانی دو کارشناس داوری در این باره اظهارنظر کردند، ضمن اینکه سه کارشناس دیگر هم در این باره با تلویزیون صحبت کردند.

حیدر سلیمانی: در دقیقه ۲۲ عمل هُل دادن توسط سیلوا مدافع استقلال روی آل‌کثیر انجام نشد. براساس آنچه از تصاویر تلویزیونی که زاویه مناسبی هم نداشت دیده شد، صرفاً دست مدافع در کنار بدن مهاجم قرار گرفت و این صحنه جزو برخورد‌های فوتبالی است. در دقیقه ۷۵ هم روی بلانکو مهاجم استقلال خطایی انجام نشد و این مهاجم با شبیه‌سازی قصد گرفتن خطا و پنالتی داشت که داور باید اخطار می‌داد.

محمدرضا ابوالفضلی: در دقیقه ۲۲ اتفاق خاصی روی آل‌کثیر رخ نداد و از همان ابتدا نیز مشخص بود که خطای پنالتی صورت نگرفته است، اما به هر حال VAR بر حسب وظیفه صحنه را چک کرد.

وی ادامه داد: در ابتدای نیمه دوم حامدی‌فر در میانه زمین پای بازیکن پرسپولیس را لگد کرد که داور باید به او اخطار می‌داد، اما این کار را نکرد. داور در این صحنه به روزبه چشمی به دلیل اعتراض کارت زرد داد.

علی خسروی: اتفاق رخ داده در داخل محوطه جریمه استقلال پنالتی نبود. در این صحنه برخورد صورت گرفت، اما سیلوا هل نداد و تنها تماس بین او آل‌کثیر برقرار شد. مهاجم پرسپولیس منتظر بود که خودش را بیندازد. سایر تصمیمات داور هم درست بود.

علی خسروی همچنین اعلام کرد که رضا سخندان و یدالله جهانبازی نیز چنین نظری دارند و در صحبت با او تصمیمات داور را تأیید کرده‌اند.

منبع: تسنیم
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه