در انتظار نبرد سرنوشت‌ساز ٨٦ کیلو

الکلاسیکو کشتی ایران/ نفس ها در سینه حبس؛ رویارویی جذاب حسن یزدانی و کامران قاسم پور

به نظر مى‌رسد تصمیم کامران قاسمپور براى بازگشت به وزن ٨٦ کیلوگرم در آستانه المپیک جدی است.

با وجود اعلام آمادگى حسن یزدانى براى المپیک پاریس همچنان شایعاتی در‌خصوص غیبت احتمالی او به دلیل عمل جراحی کتف و جایگزین شدن کامران قاسمپور مطرح می‌شود.

طی روزهای اخیر اظهارنظر تندی در خصوص این شایعه از سوی همت مسلمی، مربی حسن یزدانی، مطرح شد که حتی کامران قاسمپور‌ را هم زیر سوال برده بود.

ابتدا مربی سازنده کامران قاسمپور و سپس خود این کشتی‌گیر به این شایعه واکنش نشان دادند. 

اما واکنش قاسمپور به این شایعه مشخص کرد که او تصمیم خود را برای بازگشت به ۸۶ کیلوگرم گرفته و فقط منتظر چراغ سبز کادرفنی و فدراسیون است. 
کامران قاسمپور در مصاحبه خود با تسنیم می‌گوید: "در چرخه امسال خودم را در وزن 97 کیلوگرم تست کردم و با شرایط وزنی‌ای که دارم دیدم وزنم به 97 کیلوگرم نمی‌رسد. وزن بدن من بین 90، 91 کیلوگرم است و نمی‌توانم قابلیت‌های خودم را در 97 کیلوگرم به اجرا بگذارم."

این کشتى‌گیر جویبارى مى‌گوید با توجه به شرایط جسمانی‌اش بعد از جراحی، قرار شده در مسابقات قهرمانى آسیا هم کشتی نگیرد.

اما قاسمپور به احتمال بازگشتش به ٨٦ کیلوگرم هم اینگونه واکنش نشان داده است: "در 97 کیلوگرم اختلاف وزن رقبا با من حداقل 12، 13 کیلو است و در کشتی این اختلاف وزنی زیاد است. برای یک کشتی‌گیر 90 کیلو خیلی کار سختی است که بخواهد با رقبایی با این اختلاف وزنی کشتی بگیرد و این قطعاً از کارایی او کم می‌کند. آسیب‌هایی هم که دیدم 80 درصدش به خاطر این بود که زور و فشار بیش از اندازه‌ای به بدنم وارد کردم و اینطور آسیب دیدم. در اردوهای تیم ملی یاد گرفتم سرباز باشم. هر تصمیمی کادر فنی بگیرد، تبعیت خواهم کرد."

مربى حسن یزدانى و خود این کشتى‌گیر حضور قاسمپور را برخلاف چرخه انتخابى مى‌دانند، اما به نظر مى‌رسد فدراسیون منتظر تعیین تکلیف مصدومیت یزدانى خواهد ماند.

 

منبع: ورزش3
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه