خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

نماینده مجلس : مردم با سلام و صلوات از دولت‌ها استقبال و با آه و نفرین آنها را بدرقه کرده‌اند

 نماینده مجلس : مردم با سلام و صلوات از دولت‌ها استقبال و با آه و نفرین آنها را بدرقه کرده‌اند

ایلنا نوشت:نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس گفت: وزرا بدانند در گذشته مردم با سلام و صلوات از دولت ها استقبال و با آه و نفرین بدرقه کرده‌اند. به عنوان نماینده مردم علی رغم تلاش شبانه‌روزی شرمنده جوانان تحصیل کرده و والدین آنها هستیم.

محمدطلا مظلومی آبزرگه در جلسه علنی امروز در نطق میان دستور خود، گفت: سخن را با یاد و خاطره امام راحل، شهدای والامقام، گرامیداشت سالگرد شهادت مرد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی، سالگرد شهادت ۱۲۰ شهید شیمیایی شهرستان بهبهان در عملیات کربلای ۵ آغاز و طول عمر با عزت مقام معظم رهبری را از خداوند سبحان آرزومندم.

وزرا بدانند در گذشته مردم با سلام و صلوات از دولت‌ها استقبال و با آه و نفرین آنها را بدرقه کرده‌اند

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی امروز خوزستان و بهبهان ماتم سرا است و تراژدی غم انگیز آن تصادف زنجیره ای روز گذشته و مرگ جانگداز پنج شهروند، مصدومیت ۴۰ نفر از موکیلن و خسارت به بیش از ۵۰ خودرو است.

وی ادامه داد: ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و آرزوی شفای مصدومین، اکنون می خواهم صدای آه و ناله والدین داغداری که فرزندانشان در آتش خشم جاده های کم عرض و غیراستاندارد و حادثه خیز خوزستان مظلومانه ساختند را در خانه ملت طنین‌انداز کنم، شاید که گوشی باشد و چاره‌ای اندیشیده شود گرچه به قول شاعر "گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من. آنچه البته به جائی نرسد فریاد است".

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: امروز که جریان انقلابی در مجلس و دولت پیشانی بند خدمت بر جبین بسته اند، در گرانبهایی است که باید آن قدر دانست و چراغ هم‌افزایی و همپوشانی را در برابر دشمنان بر افروخت.

مظلومی آبرزگه خطاب به وزیر اقتصاد، گفت: حذف ارز ترجیحی استراتژی عاقلانه و یک جراحی بزرگ اقتصادی است اما هنر مردان اقتصادی و دولت انقلابی باید به گونه‌ای باشد که بتواند اثرات ناشی از آن را مدیریت تا فشار اقتصادی بیشتری بر مردم تحمیل نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین مسئله بورس و سرمایه های از دست رفته مردم بهبود نیافت و ترمیمی حاصل نشد؛ تورم و بیکاری عرصه را بر مردم تنگ کرده است؛ رکود ناشی از کرونا بازاریان را مستاصل کرده است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس‌جمهور، اظهار کرد: یقین دارم جنابعالی شبانه‌روز دغدغه حل مشکلات مردم را دارید اما کارمندان بازنشسته کشوری، لشگری و قضایی، شاغلان و بازنشستگان تامین اجتماعی سخت نگران گذران زندگی خود هستند؛ مستمری پرداختی به خانواده های معظم شهدا با هزینه‌های زندگی آنها همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: همچنین مصوبه مجلس انقلابی برای تبدیل وضعیت ایثارگران در پستوی وزارتخانه ها و سازمان امور اداری و استخدامی معطل مانده است؛ خشکسالی گلوی نحیف کشاورزان و دامداران را به شدت می فشارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: کارگران شهرداری چشم انتظار تصویب قانون استخدامی و پایان بخشیدن به دغدغه های شغلی خود هستند. بهبهان، زیدون، کشان، منصوریه، دودانگه و بخش مرکزی هم نماد ثروت هستند و هم نماد فقر و محرومیت؛ دشت های حاصلخیز، منابع عظیم نفت و گاز، مراکز گردشگری و نیروهای تحصیل کرده ثروت‌های خدادادی نهفته در این دیار هستند اما زندگی در زیر سقف های ناایمن، بافت‌های فرسوده، جاده های حادثه خیز و خیابان های پر چاله نماد فقر و محرومیت است.

مظلومی آبرزگه خطاب به وزیر نفت، گفت: حریم بی حدوحساب نفت، وجود جاه های ۱۰۴ و ۲۰۰، مشعل‌های برافروخته گاز بدون پرداخت حق آلایندگی مردم آغاجاری را از نفس انداخته اما مردم برای تامین آب شرب در عذاب هستند.

بیشتر بخوانید:

ببینید | پیشبینی قیمت مرغ توسط یک نماینده مجلس؛ 80 هزار تومان!

نماینده مجلس: شک نکنید این بودجه آبروی دولت و مجلس را خواهد برد / نمایندگان با تصویب کلیات بودجه پشت مردم را خالی کردند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشگاه خاتم الانبیاء تنها دانشگاه دولتی جنوب شرق استان قادر به پرداخت هزینه های ماهیانه خود نیست. تکمیل پروژه آبرسانی کوثر، همسان سازی حقوق اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه‌ها، تکمیل فاز دوم نیروگاه بهبهان و کشتارگاه صنعتی، تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه تمام و ارتقاء اداره مالیاتی مطالبه به حق مردم است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور، اظهار کرد: امروز امنیت در حوزه انتخابیه به دغدغه ای مبدل شد که مردم هر کوی و برزن برای تامین آن دست نیاز به سوی مسئولان دراز و آن را برای خود از نان شب واجب‌تر می‌دانند.

وی ادامه داد: آموزشیاران نهضت سوادآموزی، شاغلین در مدارس غیردولتی، شرایط داران آموزش و پرورش از متولیان امر استمداد می طلبیدند. عمل به منویات مقام معظم رهبری، مطالبه پرستاران و ساخت مصلی نماز جمعه و ساخت مسجد طلاب نیازمند اراده جدی مسئولان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور، افزود: زمان تحقق عینی و عملی وعده های عملی دولت و پایبندی به میثاقی که با ملت بسته اید، فرارسیده است. مردم از وزراء، عمل انقلابی و جهادی می خواهند. وزرا بدانند در گذشته مردم با سلام و صلوات از دولت ها استقبال و با آه و نفرین بدرقه کرده اند. به عنوان نماینده مردم علی رغم تلاش شبانه روزی شرمنده جوانان تحصیل کرده و والدین آنها هستیم.

21217

منبع : خبرآنلاین