خبر فردا

در لحظه باخبر شوید

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کشور در بازدید از محل اسکان شرکت کنندگان در مسابقات ورزشی فرهنگیان خواهر: دلیل انتخاب مشهد برای مسابقات ورزشی معلمان وجود زیرساخت های اجرایی مناسب است

دلیل انتخاب مشهد برای مسابقات ورزشی معلمان وجود زیرساخت‌های اجرایی مناسب است.

 به گزارش‌ خبرفردا معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کشور در بازدید از محل اسکان معلمان شرکت کننده در مسابقات ورزشی فرهنگیان خواهر سراسر کشور تصریح کرد: هدف از اجرای مسابقات ورزشی در مشهد، فراهم بودن زیرساخت های اجرایی مناسب و وجود همکاران موثر در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی است.

صادق ستاری فرد امروز 27تیرماه سال جاری در زائرسرای رضوی حضور یافت و در خصوص اجرای مسابقات در مشهد گفت: خوشبختانه بعد از 13سال از توقف اجرای مسابقات ورزشی فرهنگیان با حمایت وزیر محترم آموزش و پرورش، این برنامه در دو بخش آقایان و خانم­ها از سر گرفته شد و هدف از اجرای این مسابقات ایجاد محیط پرنشاط برای همه معلمان است نه صرفا شرکت کنندگان تا بتوانیم این فضا را در کنار سلامت معلمان تامین کنیم تا با کارآمدی بهتری در خدمت دانش آموزان باشند.

اجرای مطالبه رهبر انقلاب در آموزش و پرورش

ستاری فرد ضمن اینکه یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب از آموزش و پرورش، ایجاد سلامت و پر نشاط در محیط تعلیم و تربیت است معاونت تربیت بدنی و سلامت نیز در راستای فرمایش رهبری سعی دارد از ورزش و ابزار رقابتی در دو سطح معلم و دانش­آموز استفاده کند؛ به ویژه بعد از دوره اپیدمی کرونا نیاز داریم به عنوان یک ضرورت به اقدامات ورزشی توجه کنیم.

وی در خصوص اهداف اجرای این مسابقات از سوی آموزش و پرورش و علت نامگذاری مسابقات به نام شهید ابراهیم هادی گفت: یکی از اهداف همیشگی ما این است که تربیت تمام ساحتی را دنبال کنیم و صرف اجرای مسابقات ورزشی، هدف ما نیست بلکه ارائه پیوست­های تربیتی و فرهنگی به ویژه ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است و ابراهیم هادی معلم ورزشی بود که روحیه پهلوانی داشته و از توانمندی بدنی خود در جبهه­های حق علیه باطل استفاده کرد. این الگوهای ورزشکاری نیاز است معرفی شوند و از طریق این فعالیت­ها بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در محیط تربیتی نهادینه کنیم.

اجرای مسابقات در مشهد دارای اهمیت چند جانبه است

صادق ستاری فرد برگزاری مسابقات ورزشی فرهنگیان خواهر به میزبانی مشهد را دارای اهمیت چند جانبه دانست و افزود: قداست و جذبه معنوی که مشهد به ویژه حرم مطهر رضوی دارد و اشتیاقی که همکاران ما برای زیارت حریم رضوی دارند ارزش افزوده­ای فراتر از رقابت­های ورزشی برای معلمان دارد به ویژه اینکه این میزبانی در عید بزرگ غدیر، عید امامت و ولایت اتفاق افتاده است و در مجموع اینها انگیزه­های مهمی است که مشهد را به عنوان میزبان انتخاب کردیم؛ از طرفی همکاران خوب و پر تلاش ما در معاونت تربیت بدنی و سلامت و اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی و وجود زیرساخت­های اجرایی مناسب در مشهد باعث شد بتوانیم مسابقات آبرومندی برای همکارانمان برگزار کنیم.

معاون آموزش و پرورش درباره شرکت کنندگان مسابقه گفت: مسابقات ورزشی فرهنگیان در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز ویژه بانوان اکنون در حال اجراست پیش از این مسابقات همکاران آقا در اصفهان و فارس برگزار شده است و به محض اتمام این مسابقات از اوایل مرداد مسابقات دانش آموزی را در پیش داریم و فرصت نشاط را برای آنها نیز ایجاد خواهیم کرد. با توجه به استقبالی که شد بیش از 140هزار معلم در سه سطح استانی، منطقه­ای و کشوری شرکت کردند که نیاز است برای بسط و نظام مند کردن این فعالیت ها اقدامات جدیدی را انجام دهیم. در سطح استانی بیش از 116هزار نفر، در سطح منطقه­ای و کشوری 21هزار نفر و در سطح کشوری بیش از دو هزار نفر همکار فرهنگی آقا و خانم در مسابقات شرکت کردند و این وظیفه ما را به عنوان مطالبه­ی همکاران فرهنگی سنگین تر می­کند.

 

ورزش معلمان پیش نیاز توسعه ورزش دانش آموزان است

معاون تربیت بدنی و سلامت با بیان این مطلب که مسابقات ورزشی فرهنگیان پیش نیاز مسابقات ورزشی دانش­ آموزان است تاکید کرد: مادامی که معلم در حوزه فعالیت ورزشی سرآمد باشد می­تواند الگوی مناسبی برای فعالیت های ورزشی آنها باشد و توسعه فعالیت ورزشی معلمان زمینه ساز توسعه ورزش دانش­آموزان است. از طرفی برای ساحت زیستی و بدنی در مدرسه نیاز داریم ابتدا معلم به سطحی از اگاهی، دانش و مهارت در حوزه ورزش برسد تا بتواند آن را به دانش­آموز منتقل کند.

وی در پایان اظهار کرد: پیام ما همان پیام و مطالبه رهبر معظم انقلاب برای دانش­آموزان است که فرمودند تحصیل، تهذیب و ورزش که سه خواسته­ای است که از جوانان داشتند. ما هم تلاش می­کنیم با توجه به ظرفیت و دغدغه­هایی که در آموزش و پرورش کشور وجود دارد بستر مناسبی برای فعالیت­های ورزشی و با نشاط برای دانش­آموزان و معلمان فراهم کنیم.

منبع : ستادخبری‌مسابقات‌ورزشی‌بانوان‌فرهنگی