آمریکا چه تسلیحاتی را برای حمله به روسیه آماده کرده است؟

افشاگری یک نشریه روسی علیه آمریکا/ واشنگتن آماده جنگ بزرگ با روسیه می شود

روزنامه «وزگلیاد» در گزارشی مدعی شده که آمریکا برای یک جنگ بزرگ با روسیه آماده می ‌شود و به ار سال ها پیش مقدمات آن را فراهم کرده است.

یک روزنامه روسی اخیرا در مقاله ای مدعی شده که ایالات متحده آمریکا در حال آماده شدن برای برداشتن گامی جدید  و مهم در آماده سازی ارتش خود و جامعه آمریکا برای ورود به یک جنگ بزرگ و فراگیر است. اگرچه این ادعا توسط مقامات ایالات متحده تایید نشده است اما روزنامه روسی با ارائه برخی شواهد مدعی است به زودی جنگ بزرگ میان آمریکا و روسیه آغاز می شود.

روزنامه «وزگلیاد» در گزارشی به قلم «الکساندر تیموکین» توضیح می دهد که کسانی که از ایالات متحده پیروی کرده و با سیاست های آن آشنا هستند، سال‌ها است که متوجه شده‌ اند این کشور برای یک جنگ بزرگ آماده می ‌شود. در واقع، آمریکا از دهه های پیش آماده ورود به جنگ جهانی سوم شده است. ایالات متحده در سال 2003، توسعه رآکتورهای هسته ای بزرگ و کوچک، استقرار کلاهک های W-76 با دقت بالا بر روی موشک های بالستیک دریایی و زمین به زمین و مدرن سازی بمب های هسته ای خود را از سر گرفته و تا کنون فعالیت های تسلیحاتی خود را به اوج خود رسانده است.

گزارش روزنامه روسی «وزگلیاد» حاکی از آن است که جنگ در اوکراین، آمریکایی‌ها را به سمت بسیاری از اقدامات تهاجمی دیگر، از جمله ایجاد قابلیت‌ های عظیم برای تولید توپخانه های فوق مجهز و ازسرگیری تولید تانک، سوق داده است.

نویسنده به منظور تأیید نظر خود، بر تصویب پیش‌نویس قانون ثبت نام خودکار سربازان در ارتش ایالات متحده، توسط نمایندگان مجلس آمریکا تاکید دارد. این قانون به محض تصویب توسط نمایندگان کنگره و سپس، سنا لازم‌الاجرا خواهد بود. نویسنده نشریه روسی تاکید دارد که قبل از جنگ جهانی دوم، فرآیند استخدام خودکار در ارتش ایالات متحده فقط در زمان جنگ انجام می شد. قانون ثبت نام خودکار در ارتش در طول جنگ استقلال، جنگ داخلی و جنگ جهانی اول اتفاق افتاد. اجرای این قانون در آمریکا نشان می دهد که یک جنگ بزرگ پیش روی این کشور است و احتمالا این جنگ میان ایالات متحده و روسیه باشد.

بر اساس گزارش روزنامه «وزگلیاد»، در سال 1940، قبل از ورود ایالات متحده به جنگ جهانی دوم، قانون موسوم به آموزش و گزینش اجباری سربازان توسط دولت تصویب شد که بر اساس آن، ارتش این کشور شروع به استخدام اجباری سربازان کرد. فرانکلین روزولت، رئیس جمهور وقت آمریکا، در آن زمان می دانست که ایالات متحده وارد جنگی خواهد شد که نتیجه آن هژمونی ایالات متحده بر جهان خواهد بود و آمریکا باید برای این جنگ آماده باشد. این مساله در سال های اخیر نیز تکرار شده و ممکن است نشانه جنگی جدید باشد.

الکساندر تیموکین ادامه می دهد: پس از جنگ، خدمت اجباری در ایالات متحده تا سال 1948 متوقف شد اما بعد از جنگ کره و ویتنام بار دیگر استخدام اجباری سربازان آغاز شد. در سال های جنگ در ویتنام، خدمت اجباری سربازان به اوج خود رسید، اما به دلیل تبعات این جنگ، پس از خروج نیروهای آمریکایی از ویتنام جنوبی، سربازی اجباری در ایالات متحده دوباره لغو شد.

در ماه می گذشته (2024)، قانون دفاعی سالانه جدیدی توسط کنگره ایالات متحده تصویب شد. این قانون نخستین گام را برای بازگشت سربازی اجباری برداشت. این قانون شامل پیشنهادی برای ثبت نام خودکار همه مردانی که به طور دائم در ایالات متحده ساکن هستند، اعم از شهروندان یا مهاجران، می شد. اگر این قانون توسط سنا تصویب شود، اطلاعات همه مردان ساکن آمریکا توسط مقامات ارتش ارزیابی شده و فرآیند ثبت نام خودکار و احتمالا استخدام اجباری مردان در ارتش آغاز می شود.

باید دید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. در صورت وخیم تر شدن اوضاع و پیشروی ارتش روسیه در اوکراین و یا درگیری با یکی از کشورهای اروپایی دیگر، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که آمریکا وارد جنگ شود و این به معنی شروع جنگ جهانی سوم است.   

 

منبع: خبر فوری
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه